• شنبه - پنجشنبه 8.30 - 19.30
  • اتوبان شیخ فضل الله، خروجی دوم پارک چیتگر به جاده مخصوص، بعد از گروه بهمن، خیابان امید ، دوم شرقی پلاک 9
  • 09103003004 , 02144905620

تعمیرگاه پورشه تارک خودرو | تعمیر موتور پورشه، تعمیر گیربکس پورشه و تعمیر انواع مدل ها

تعمیرگاه پورشه تارک خودرو
تعمیرگاه پورشه تارک خودرو

 

تعمیرگاه پورشه تارک خودرو: پورشه یک برند لوکس آلمانی که تفاوت را می توان در ظاهر بدنه و شمایل داخل خودرو و از نظر لوکس بودن با سایر برندهای آلمانی دریافت نمود.

کمپانی های فولکس، آئودی، پورشه و سعات شرکت های متحدی هستند که امروزه می توان بسیاری از قطعات و حتی موتور و گیربکس های کاملا یکسان را در آن مشاهده نمود.

تکنولوژی بالا و کیفیت قطعات از جمله مزیت های خودروهای پورشه می باشد.

در کشور ما در سال های اخیر چندین مدل از خودروهای پورشه وارد شده اند که می توان به مدل های زیر اشاره نمود:

۱- پورشه کاررا ( ۹۱۱ ) که معروفترین و اولین مدل خودروی پورشه می باشد.

۲- پورشه باکستر که سری ۹۸۶ و ۹۸۷ آن وارد ایران شده است و یک خودروی دو در کروک می باشد.

۳- پورشه کیمن که یک خودروی کوپه می باشد و همواره شباهت زیادی بین این خودرو و مدل باکستر وجود دارد.

۴- پورشه کاین که مدل های ۹۲A و ۹PA آن وارد ایران شده اند و این مدل یک خودروی SUV از کمپانی پورشه می باشد.

۵- پورشه پانامرا که یک خودروی سدان و با قابلیت کمپانی پورشه می باشد.

۶- پورشه ماکان که آن نیز یک مدل SUV از کمپانی پورشه می باشد.

 

خدمات تعمیرگاه مجاز پورشه تارک خودرو
خدمات تعمیرگاه مجاز پورشه تارک خودرو

 

خدمات تعمیرگاه مجاز پورشه تارک خودرو:

مجموعه تارک خودرو با مدیریت مهندس میرزایی، دوره دیده کمپانی پورشه در کشور امارات از همان ابتدا با ورود این خودروها به کشور شروع به ارائه خدمات نموده و همواره توانسته مشتریان بسیاری از انواع خودروهای پورشه را خدمت رسانی نماید و دارای تجربه بالایی خصوصا در عیب یابی مشکلات خاص این خودروها و تهیه قطعات اصلی با قیمت مناسب می باشد.

با توجه به آپشن ها و امکانات متنوع و پیشرفته این خودروها و با توجه به اینکه چند سالی از عمر آن ها می گذرد.

دیگر علاوه بر سرویس این خودروها نیاز به تعمیرات خاص و حرفه ای دارند که این مجموعه به کمک در اختیار داشتن اطلاعات فنی به روز و دستگاه دیاگ اصلی کمپانی پورشه (PIWIS) و تجربه در ایرادات اپیدمی، توانسته خدمات کاملا تخصصی را برای خودروهای پورشه ارائه نماید.

 

کارشناسی فنی پورشه
کارشناسی فنی پورشه

 

از خدمات تخصصی تعمیرگاه پورشه تارک خودرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- تعمیرات مکانیکی شامل تعمیر اساسی موتورهای پورشه و انواع گیربکس های اتوماتیک و دبل کلاچ پورشه (PDK).

۲- تعمیرات الکتریکی شامل عیب یابی و رفع ایرادات سیستم سوخت رسانی و تعمیرات برقی انواع سیستم های الکتریکی و الکترونیکی کنترلی.

۳- به طور اختصاصی تعمیرات الکترونیک انواع کامپیوترهای خودروهای پورشه که این مورد حتی در نمایندگی های پورشه نیز انجام نمی شود.

۴- تعمیرات تخصصی سیستم تعلیق، جلوبندی و کمک های بادی و سیستم تنظیم ارتفاع خودروهای پورشه.

 

تعمیر ساعت گیربکس (مکاترونیک) پورشه ماکان
تعمیر ساعت گیربکس (مکاترونیک) پورشه ماکان

 

تعمیرگاه تخصصی انواع مدل های پورشه

 

رفع روغن ریزی موتور پورشه کاین
رفع روغن ریزی موتور پورشه کاین

 

رفع ایراد سیستم ضد سرقت (VTS) پورشه ماکان خاموش
رفع ایراد سیستم ضد سرقت (VTS) پورشه ماکان خاموش

 

سرویس دوره ای و جلوبندی پورشه ماکان
سرویس دوره ای و جلوبندی پورشه ماکان

 

تعمیر اویل پمپ و رفع ایراد آلارم فشار روغن پورشه پانامرا ۴S
تعمیر اویل پمپ و رفع ایراد آلارم فشار روغن پورشه پانامرا ۴S

 

کارشناسی فنی انواع مدل های پورشه

 

باز و بست منیفولد و رفع ایراد پمپ سوخت فشار بالا و آلارم موتور
باز و بست منیفولد و رفع ایراد پمپ سوخت فشار بالا و آلارم موتور

 

پروگرام ساعت گیربکس و رفع ایراد دنده های زوج پورشه ماکان
پروگرام ساعت گیربکس و رفع ایراد دنده های زوج پورشه ماکان

 

تعمیر موتور و بازسازی سیلندر پانامرا ۴S
تعمیر موتور و بازسازی سیلندر پانامرا ۴S

 

تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو

 

رفع آلارم موتور و مشکل ریپ زدن و بالا و پایین رفتن دور موتور پورشه کاین
رفع آلارم موتور و مشکل ریپ زدن و بالا و پایین رفتن دور موتور پورشه کاین

 

تعمیر گیربکس و تعویض فیبری ساعت و پروگرام پورشه پانامرا ۴S
تعمیر گیربکس و تعویض فیبری ساعت و پروگرام پورشه پانامرا ۴S

 

تعمیر موتور پورشه کاین S هشت سیلندر (رد کردن زنجیر تایم)
تعمیر موتور پورشه کاین S هشت سیلندر (رد کردن زنجیر تایم)

 

تعمیر گیربکس (سنسور موقعیت دنده) پورشه ۹۱۱
تعمیر گیربکس (سنسور موقعیت دنده) پورشه ۹۱۱

 

تعمیرگاه مجاز پورشه
تعمیرگاه مجاز پورشه

 

تعمیر گاردان و ترنسفر پورشه کاین و گیربکس پورشه ۹۱۱
تعمیر گاردان و ترنسفر پورشه کاین و گیربکس پورشه ۹۱۱

 

تعمیرگاه مجاز پورشه تارک خودرو با مدیریت مهندس محمد میرزایی یکی از آن محدود تعمیرگاه ها می باشد که با تجربه و سابقه درخشان، ابزارهای مخصوص و با تکیه بر تجربه فنی نیروهای کارآمد خود اقدام به تعمیرات تخصصی انواع مدل خودروهای پورشه می کند. بعد از خدا یک دهه رضایت مشتری پشتیبان کار ماست.

 

همراه: ۴ ۳۰۰ ۳۰۰ ۰۹۱۰

ایمیل: m.mirzaei.2307@gmail.com

ثابت: ۴۴۹۰۵۶۲۰-۰۲۱

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس گیرید.

 

مسیر ۱: اتوبان شیخ فضل الله، خروجی دوم پارک چیتگر به جاده مخصوص، بعد از گروه بهمن، خ امید، دوم شرق پ ۹
مسیر ۲: اتوبان آزادگان، خروجی شهید لشگری غرب نرسیده به ایران خودرو، خ امید، دوم شرقی، پلاک ۹
مسیر ۳: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج، بعد از گروه بهمن، خ امید کوچه دوم شرقی پلاک ۹

 

 

 

 

کروکی تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو
کروکی تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو

معرفی انواع مدل خودروهای پورشه:

 

معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا
معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا

 

معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا:

کمپانی اسپرت ساز آلمانی هربار قبل از رونمایی مدل جدید پورشه تصاویری از آن را به نمایش می گذارد که نشان می دهد پورشه همچنان بر مشی خود، اصلاح و بهسازی محصولاتش نگاه ویژه دارد. پس از ۵۲ سال از اولین نمونه این خودرو، ۹۱۱ کاررا مملو از بهسازی ها و باز طراحی های خوب هم در حوزه ی طراحی داخلی و خارجی می باشد. اما باید دید که در برابر رقبای سرسختی همچون مرسدس AMG GT، آئودی R8، جگوار F – type R این ۹۱۱ کاررا چه چیز برای ارائه دارد. خبر مهم در مورد پورشه ۹۱۱ مدل ۲۰۱۶ این است که موتور جدید قادر است نیرو و راندمان بهتری نسبت به موتورهای قبلی ارائه کند موتوری با مشخصات دو توربو و شش سیلندر تخت ۳٫۰ لیتری. همچنین توربین های سیستم توربوشارژ در تمامی ۹۱۱ها به کار گرفته خواهد شد.

با بررسی آمار می توان متوجه شد که پورشه ۹۱۱ کاررا نسبت به گذشته و مدل قبلی خود بهبود یافته است. موتور ۲۰۱۶ آن این توانایی را دارد که در مدل پایه آن ۴۵۰ نیوتن متر تورک و ۳۷۰ اسب بخار قدرت تولید نماید و با تغییر در راندمان ECU و افزودن تجهیزاتی از قبیل اگزوزهای بهتر تورکی معادل ۵۰۰ نیوتن متر و قدرتی معادل ۴۲۰ اسب بخار تولید نماید که با مقایسه با مدل قبلی ۵۴ نیوتن متر بر گشتاور و ۲۰ اسب بخار بر قدرتش اضافه شده و در عین حال ۱۲ درصد در مصرف سوخت صرفه جویی شده است.

موتور جدید ۹۱۱ می تواند در طیفی گسترده، از طریق پدال های آلومینیومی و براق فرمان انتقال نیروی خود را دریافت کند و تا ۷۵۰۰ دور در دقیقه دوران یابد.

جعبه دنده PKD اتوماتیک و دو کلاچه مسئول انتقال قدرت موتور به چرخ های پورشه می باشد و به سبب همین موضوع ۹۱۱ کاررا توانسته در ۴ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر شتاب گیرد و برای رسیدن به سرعت ۰ تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۰٫۲ ثانیه کاهش زمان و همینطور نهایت سرعت ۲۹۵ کیلومتر در ساعت داشته باشد. در مدل S کاررا شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در مدت ۳/۷ ثانیه پیموده خواهد شد و نهایت سرعت آن ۳۰۷ کیلومتر در ساعت می باشد. با این اوصاف تغییرات انجام شده در این خودروها توسط پورشه محافظه کارانه به نظر می رسد. اما در مدل ۲۰۱۲ پورشه ۹۱۱ که مجهز به یک جعبه دنده دستی بود تنها تا سرعت ۲۹۰ کیلومتر در ساعت می توانست شتاب بگیرد و به زمان ۴٫۴ ثانیه برای شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر احتیاج داشت.

طراحی های جدید این نسخه عبارتند از اگزوزهای دوبل عقب، کاسه چراغ های LED جلو، سیستم حرکت / توقف، سیستم ترمز Post collision، سیستم نشان دهنده نقاط کور، سیستم کروز کنترل تطبیقی و بخش های از کابین که تغییر کرده است. با توجه به بزرگتر شدن کابین، صفحه نمایشگر کنسول نیز افزایش یافته و به سیستم Apply CarPlay مجهز می باشد به همین جهت کار با سیستم ناوبری را راحت تر نموده است.

از ویژگی های جالب مدل ۲۰۱۶ پورشه ۹۱۱ می توان به استفاده از سیستم چهار حالته انتخاب فردی، فوق ورزشی، ورزشی و نرمال نام برد که با این آپشن می توان خودرو را با حال و هوای راننده و مکان خودرو سازگار نمود.

همچنین در این مدل پورشه از فنرهای فعال با توان تغییر در ارتفاع تا ۱/۰۲ سانتی متر نیز بهره برده شده است. همین طور پیش از این تنها در مدل های کاررا S 911 از سیستم تعلیق فعال ( PASM ) استفاده می شد اما اکنون در این مدل نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

قیمت پورشه ۹۱۱ کاررا ۲۰۱۶ از ۹۰ هزار دلار شروع می شود و با توجه به مدل های مختلف تا ۱۱۶ هزار دلار نیز می رسد.

معرفی پورشه ماکان ۲۰۱۷
معرفی پورشه ماکان ۲۰۱۷

 

پورشه ماکان ۲۰۱۷:

پورشه ماکان یک کراس اوور لوکس فشرده است که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. اگرچه این مدل بسیار جدید است، فورا محبوبیت زیادی پیدا کرد و در حال حاضر به عنوان یکی از مهمترین مدل های این شرکت شناخته می شود. حتی پیش بینی می شود که این کراس اوور به بهترین مدل فروش شرکت در آینده نزدیک تبدیل شود. جای تعجب نیست که شرکت پورشه هر ساله چندین نوآوری را برای این مدل آماده می کند. هنگامی که در مورد ماکان ۲۰۱۷ صحبت می کنیم، تغییرات کوچکی به چشم می آید که قابل توجه هستند. در ظاهر بصری، ما فقط برخی از نوآوریهای جزئی را مشاهده می کنیم، در حالی که در بخش فنی خودرو اصلاحات اساسی در موتور انجام شده است.

 

طراحی پورشه ماکان ۲۰۱۷:

هیچ تغییر بزرگی در مورد ظاهر بصری پورشه ماکان ۲۰۱۷ اِعمال نشده است و طراحی آن به شدت با طرح “دیکتوم” شناخته شده می باشد. این مدل از ویژگی های طراحی کلاسیک شرکت برخوردار بوده که می توان در همه مدل های پورشه دید. به طور طبیعی، بسیاری از ویژگی های استایل آن از برادر بزرگترش یعنی پورشه کاین وام گرفته شده اما در ابعاد دارای تفاوت اصلی می باشد. کابین پورشه ماکان تقریبا یکسان باقی خواهد ماند و ظاهر منحصر به فرد آن تحت تاثیر چندین مدل کلاسیک از این شرکت است مانند کاررا ۹۱۱ و اسپایدر ۹۱۸ و غیره. این ترکیب کاملی از جزئیات مدرن و قدیمی در کنار هم می باشد. در یک طرف، صفحه نمایش لمسی بزرگ، کنترل های دیجیتال و موارد مشابه وجود دارد، در حالی که در طرف دیگر حدود ۳۰ دکمه آنالوگ کلاسیک برای کنترل های مختلف موجود است.

 

موتور پورشه ماکان ۲۰۱۷:

پورشه ماکان با انواع متنوعی از موتورها در دسترس خواهد بود. موتور پایه که در ایالات متحده در دسترس نیست، یک موتور بنزینی با ظرفیت ۲ لیتری ۴ سیلندر با ۲۳۴ اسب بخار و ۲۵۸ پوند فوت گشتاور است. ماکان از یک واحد ۳٫۰ لیتری توربو دوقلو V6 استفاده می کند که برای ۳۳۵ اسب بخار و ۳۳۹ پوند فوت طراحی شده و در نهایت، یک واحد قدرتمند ۳٫۶ لیتری توربو دوقلو V6 با حداکثر خروجی ۳۹۵ اسب بخار و ۴۰۶ پوند گشتاور گنجانده شده است. همینطور ماکان ۲۰۱۷ با موتور نوع دیزلی نیز موجود خواهد بود که این مدل ماکان دیزلی نامیده می شود و با یک موتور ۳٫۰ لیتری توربو دوقلوی V6 با ۲۴۵ اسب بخار و ۴۲۸ پوند گشتاور همراه می باشد. تمامی این موتورها مجهز به گیربکس دو کلاچه ۷ سرعته هستند.

 

تاریخ عرضه و قیمت ماکان ۲۰۱۷:

عرضه پورشه ماکان ۲۰۱۷ برای نیمه دوم سال آینده برنامه ریزی شده است. انتظار می رود که قیمت بدون تغییر باقی بماند، که در محدوده بین ۵۰،۰۰۰ تا ۷۵،۰۰۰ دلار است.

معرفی پورشه کاین ۲۰۱۷
معرفی پورشه کاین ۲۰۱۷

 

پورشه کاین ۲۰۱۷:

خبرهای مهمی از این سازنده آلمانی به گوش می رسد. با توجه به آخرین گزارش ها، پورشه محبوب کاین در حال ورود به بازار است و به طور کامل دوباره طراحی شده است. در ابتدا این کراس اوور لوکس متوسط در سال ۲۰۰۲ به بازار آمد و در حال حاضر نسل دوم آن که اخیرا تجدید طراحی شده است عرضه خواهد شد. طبق شایعات، انتظار می رود که مدل جدید در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود. هنوز مشخص نیست که در کدام نیمه سال عرضه شود، بنابراین می توان گفت که به عنوان مدل ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ نامیده خواهد شد. در حال حاضر ما آن را پورشه کاین ۲۰۱۷ می نامیم.

 

جزئیات پورشه کاین ۲۰۱۷:

پورشه کاین ۲۰۱۷ با تغییرات فراوانی در همه جنبه ها به بازار خواهد آمد. همانطور که قبلا گفتیم، این مدل به عنوان نسل سوم مطرح می شود، بنابراین می توان انتظار داشت که تمام ویژگی ها و آخرین فن آوری هایی که شرکت پورشه دارا می باشد را داشته باشد. کایین ۲۰۱۷ روی پلت فرم فولکس واگن گروه MLB سوار خواهد شد که یکی از مهمترین تغییرات پلتفرم جدید خواهد بود. این همان پلتفرمی است که برای Q7 جدید استفاده شده است، اما احتمالا کمی برای این خودرو کوتاه باشد. مدل جدید از مواد فوق سبک مانند HSS ( فولاد با مقاومت بالا ) و فیبر کربن ساخته و باعث صرفه جویی در وزن خواهد شد. در مقایسه با مدل فعلی، کاین ۲۰۱۷ حدود ۲۲۰ پوند سبکتر خواهد بود. هنگامی که در مورد بخش بیرونی صحبت می کنیم، ما یک ظاهر کاملا جدید را می بینیم، که با زبان طراحی جدید شرکت سازگار است. بسیاری از جزئیات بصری آن از دیگر مدل های شرکت وام گرفته می شود. به عنوان مثال، کاپوت کشویی و چراغهای عقب از ماکان جدید وام گرفته می شود، در حالی که بال عقبی c و ورودی هوای بخش جلو مشابه ایده توریمو اسپرت پانامرا است. کابین نیز باز طراحی شده و سبک جدیدی دارد که مشابه مدل سوپرکروم اسپایدر ۹۱۸ است.

 

موتورهای پورشه کاین ۲۰۱۷:

شما احتمالا می دانید در مورد موتورها اخیرا شرکت به روز رسانی های مهمی را انجام داده است. انتظار میرود که پورشه کاین در سال ۲۰۱۷ با موتورهای مشابهی عرضه شود. مدل پایه مجهز به V6 تنفس طبیعی است، در حالی که نسخه توربوشارژ مجهز به مدل S می باشد. انتظار میرود که کاین با همان مدل V8 توربوشارژ همراه باشد، در حالی که کاین S-E هیبریدی نیز با همان تنظیمات ظاهر خواهد شد. همچنین، حداقل یک نوع مدل دیزل نیز مورد انتظار ماست.

 

تاریخ عرضه و قیمت پورشه کاین ۲۰۱۷:

در این برهه زمانی بسیار دشوار است که قیمت و تاریخ عرضه را پیش بینی کنیم. با این حال، گزارش های زیادی وجود دارد که مدل جدید در طول سال ۲۰۱۷ خواهد آمد.

معرفی پورشه کاین ۲۰۱۹
معرفی پورشه کاین ۲۰۱۹

 

پورشه کاین ۲۰۱۹:

نسل سوم پورشه کاین، سال ۲۰۱۹ به تولید انبوه می‌رسد. نسخه‌ی توربو از پیشرانه‌ی ۴ لیتری ۸ سیلندر استفاده می‌کند که مجهز به ۲ توربوشارژر است. قوی‌ترین نسخه‌ی این خودرو، قدرت ۵۵۰ اسب بخار و گشتاور ۷۷۰ نیوتن‌متر دارد تا در لباس یک شاسی‌بلند، فراتر از مدل‌های اسپرت شهری باشد. این خودرو، فرمان‌پذیری بسیار خوبی در پیچ‌های تند جاده نشان می‌دهد. اکسل عقب، بازطراحی شده است تا تعادل کاین ۲۰۱۹ حتی در سخت‌ترین شرایط، عالی و باورنکردنی باشد. پیشرانه‌ی قدرتمند V8 هماهنگ با اگزوزهای مدرن پورشه عمل می‌کند تا در کنار افزایش توانایی‌های فنی، صدایی جذاب داشته باشد.

در نمای بیرونی کاین توربو، تایرهای پهن با چرخ‌های عظیم ۲۱ اینچ وجود دارند که مناسب رانددگی در شرایط خارج جاده هستند. فنربندی پنوماتیک (هوا)، برای کاین ۲۰۱۹ بازطراحی شده است تا کوچک‌ترین لرزش‌ها قبل از آنکه توسط راننده و ارتعاش فرمان احساس شود، خنثی شده باشند. می‌توان پورشه کاین ۲۰۱۹ با وزن خالص ۲۱۸۰ کیلوگرم را به اسپرت کوپه‌ پورشه ۹۱۱ شبیه دانست. احساسی که به راننده‌ی این شاسی‌بلند منتقل می‌شود، مشابه حضور در یک خودروی اسپرت است؛ اما در بدنه‌ا‌ی جادارتر.

پورشه کاین ۲۰۱۹ با ۴ پیشرانه تولید می‌شود. ارزان‌ترین مدل، مجهز به پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوشارژ با قدرت ۳۴۰ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتن‌متر است. این خودرو، در زمان ۶٫۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و با نهایت سرعت ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت، میانگین مصرف سوخت ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد. قیمت کاین استاندارد با آپشن‌های پایه در بازار جهانی، حدود ۶۵ هزار دلار است. تمامی مدل‌های کاین، مجهز به گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته تیپ ترونیک و سیستم چهارچرخ فعال خواهند بود.

کاین S، با پیشرانه‌ی ۲٫۹ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ عرضه می‌شود تا قدرت ۴۴۰ اسب بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتن‌متر داشته باشد. با این خودرو می‌توان در زمان۵٫۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید و نهایت سرعت ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت داشت. میانگین مصرف سوخت هم، کمتر از ۹٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود. کاین S مدل ۲۰۱۹، با آستانه قیمت ۸۳ هزاردلار عرضه می‌شود.

کاین پلاگین هیبرید ۲۰۱۹، با نام ای‌هیبرید (E-Hybrid ) شناخته می‌شود. این شاسی‌بلند مدرن، مشابه کاین استاندارد، قدرت ۳۴۰ اسب بخار از پیشرانه‌ی ۳ لیتری توربوشارژ می‌گیرد؛ اما موتور برقی ۱۳۶ اسب بخار هم به قوای محرک اضافه شده است تا مجموع قدرت ۴۶۲ اسب بخار و نهایت گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر تولید شود. کاین هیبرید، ۵ ثانیه پس از شروع حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۵۳ کیلومتر بر ساعت دارد. باتری‌های این خودرو با برق شهری شارژ می‌شوند تا میانگین مصرف بنزین ۳٫۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، ممکن باشد. آستانه قیمت پورشه کاین ای-هیبرید، ۸۱هزار دلار است.

کاین توربو، قدرتمندترین نسخه از شاسی‌بلند پورشه خواهد بود. این محصول گران‌قیمت، از پیشرانه‌ی ۴ لیتری توربوشارژ با قدرت ۵۵۰ اسب بخار همراه ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد. تا در زمان ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسد. نهایت سرعت کاین توربو ۲۰۱۹، حدود ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت است و میانگین مصرف سوخت، ۱۱٫۵ تا ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد. ارزان‌ترین نسخه‌ از قدرتمندترین شاسی‌ بلند تاریخ پورشه، به قیمت ۱۲۴ هزار دلار فروخته خواهد شد و در مدل‌های کامل‌تر، ۱۴۰ هزار تا ۱۵۰ هزار دلار، قیمت خواهد داشت.

قدرت پیشرانه و راحتی بالا در پورشه کاین ۲۰۱۹، تنها نقاط قوت این خودرو نیستند. تفاوت‌های بسیاری در نسل سوم دیده می‌شود که نسخه‌های استاندارد و S را، برتر از مدل‌های قبلی نشان می‌دهد.

با رسیدن به هر پیچ، کاین جدید ثابت می‌کند که نسبت به مدل گذشته، خودرویی برتر از نظر فرمان‌پذیری و کیفیت رانندگی است. حتی ارزان‌ترین و ضعیف‌ترین نسخه‌ی پورشه کاین هم، سریع و پرشتاب عمل می‌کند. . در مقایسه با مدل پایه از نسل قبل، کاین استاندارد، ۱٫۵ ثانیه زودتر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این مدل با کمی تاخیر در توربوشارژ همراه است؛ اما راننده می‌تواند با استفاده از کلید بوست روی فرمان، شتاب‌گیری بهتری در لحظه‌ی شروع حرکت داشته باشد. در مقایسه با نسل قبل، ۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتر در کاین استاندارد وجود دارد.

پیشرانه‌ی جدید، متمایز از موتور قبلی است که توسط فولکس واگن ساخته می‌شد و حالا، به لطف گیربکس جدید، نرم‌تر کار می‌کند. تمامی نسخه‌های کاین ۲۰۱۹ از جعبه‌دنده‌ی جدید ۸ سرعته ساخت ZF آلمان استفاده خواهند کرد که برتری قابل ملاحظه‌ای نسبت به نمونه‌ی ۶ سرعته در نسل دوم کاین دارد. جالب است بدانید، حتی در نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت و بیشتر هم، کاین ۲۰۱۹ به دنده‌ی بالاتر از ۶ نخواهد رفت. در واقع، دنده‌های ۷ و ۸، فرعی هستند و موجب کاهش مصرف بنزین خواهند شد.

مدل پایه از رینگ‌های ۱۹ اینچ بهره می‌برد و چرخ‌های ۲۰ یا ۲۱ اینچ با فنربندی بادی، سفارشی هستند. حتی با سیستم تعلیق استاندارد، عملکرد خودرو در دست‌اندازهای آف‌رود، بسیار خوب است و تعادل مناسب، فراهم می‌شود. از این نظر، می‌توان ادعا کرد کاین ۲۰۱۹ استاندارد، بهتر از کاین S در نسل قبل عمل می‌کند و سطح بالایی از کیفیت رانندگی دارد.

مهمترین تفاوت کاین S نسل جدید با نسخه‌ی پایه، در بحث پیشرانه است. این مدل از موتور ۲٫۹ لیتری به جای نمونه‌ی ۳ لیتری در نسخه‌ی استاندارد استفاده می‌کند؛ اما ۱۰۰ اسب بخار قوی‌تر است و یک ثانیه زودتر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. . کاین S، از ترمز های بزرگ‌تر با  سیستم تعلیق فعال پورشه (PASM) استفاده می‌کند و البته در این خودرو هم، فنربندی بادی، آپشن انتخابی است. از نظر قیمت و عملکرد فنی، کاین S بین مدل استاندارد و نسخه‌ی توربو قرار می‌گیرد. به بیان بهتر، خصوصیات جالب توجه از کاین استاندارد و توربو، در کاین S دیده می‌شوند؛ ضمن اینکه قیمت و کیفیت رانندگی بسیار خوبی در مقایسه با ۲ نسخه‌ی دیگر دارد. از سویی دیگر، باید توجه داشت که پرفروش‌ترین مدل کاین در بازار جهانی و خصوصا امریکا، نسخه‌ی پایه همراه با آپشن‌های سفارشی است.

می‌توان ادعا کرد لذت رانندگی و عملکرد فنی پورشه کاین S، دست کمی از کاین توربو ندارد. حالت رانندگی اسپرت و اسپرت پلاس در این خودرو، نمایشی خیره‌کننده از شتاب‌گیری و تعادل در مانورهای ناگهانی فراهم می‌‎‌کند که برای یک شاسی‌بلند پهن‌پیکر، باورکردنی نیست. راننده می‌تواند راحتی بسیار خوبی در شیب‌ها و تپه‌ها داشته باشد؛ ضمن اینکه با استفاده از حالت رانندگی استاندارد و افزایش ارتفاع سیستم تعلیق، به گشت و گذار در مسیرهای خارج جاده بپردازد. علاوه بر اینها، کاین S می‌تواند تریلری به وزن ۳٫۵ تن را بکسل کند.

شاید نمای بیرونی کاین ۲۰۱۹ تفاوت قابل توجهی نسبت به نسل قبل نداشته باشد؛ اما در فضای داخلی متحول شده است. این اتفاق، در پورشه پانامرا سابقه دارد و تغییرات خودرو، بیشتر از بیرون، در نمای درون دیده می‌شوند. کاین ۲۰۱۹، مجهز به نمایشگر لمسی ۱۲٫۳ اینچی است که بسیاری از امکانات رفاهی و سرگرمی‌ها از طریق آن کنترل می‌شوند. علاوه بر کیفیت عالی تصاویر در این نمایشگر که به دلیل رزولوشن بالا فراهم شده؛ رابط صوتی کاین نیز بهبود چشمگیری داشته است. به عنوان مثال، کافی است جمله‌ی « It’s too cold» به معنی هوا خیلی سرد است، در کابین خودرو گفته شود تا کاین ۲۰۱۹، گرمای هوای تهویه مطبوع را ۲ درجه افزایش دهد.

 

مراحل تعمیر موتور پورشه قسمت اول:

ابتدا باید بدانیم منظور از تعمیر موتور پورشه چیست و چه رفع ایرادهایی از موتور منجر به تعمیر موتور می شود.

۱- صدای غیر طبیعی از موتور که می تواند مقطعی یا دائم باشد.

۲- خروجی غیر طبیعی از اگزوز موتور پورشه که می تواند دود یا بخار آب باشد (دود آبی یا سفید)

۳- مشاهده آب داخل روغن موتور خودروی پورشه که باعث شیری رنگ شدن روغن می شود که آن را می توان از قسمت در مخصوص سرریز روغن مشاهده نمود (عکس ۱)

۴- جوش آوردن خودرو در صورتی که مایع خنک کننده موتور پورشه کامل باشد و سیستم خنک کننده هیچ ایرادی نداشته باشد منظور از جوش آوردن بالا رفتن آمپر آب بیش از حد طبیعی و پایین نیامدن آن تا زمانی که موتور روشن می باشد، بوده.

۵- مشاهده روغن داخل سیستم خنک کننده موتور پورشه که آن را می توان با باز کردن در مخزن ذخیره مایع خنک کننده در زمانی که موتور سرد است مشاهده نمود (عکس ۲)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید