باما :: کارشناسی خودروهای پورشه، بنز، BMW

باما کارشناسی خودرو را انجام دهید: در صنف تعمیرکاران با سابقه و حرفه ای کسی نیست که نام تارک خودرو را نشنیده باشد.

تعمیرگاه هایی که امکانات و تخصص لازم برای تعمیر و سرویس خودروهای مدل بالا را داشته باشند باید در ذهن دارندگان خودروهای گران قیمت بخاطر سپرده شوند.

هر چند که چنین تعمیرگاه هایی بسیار کم و انگشت شمار هستند و پیدا کردن آن ها می تواند اطمینان خاطری برای مالکان خودروها باشد.

جالب است گفته شود تارک خودرو از شهرهایی مانند البرز، قزوین، گیلان، شیراز، اصفهان و حتی کیش نیز مراجعه کننده داشته است.

هر چند که توصیه تارک خودرو تنها مراجعه حضوری برای سرویس و رفع عیوب خودرو مورد نظر می باشد. اما لزوما بدین گونه نیست.

از این رو به پاس تشکر از اعتماد شما مشتریان محترم و برای بکارگیری بهترین بازده، این تعمیرگاه مجهز سرویس و تعمیرات خودروهای مدل بالا بخش “باما” را برای سهولت و تسریع در امر سرویس دهی راه اندازی کرده است.

 

باما

 

باما خودروی خود را کارشناسی کنید

با خاطری آسوده خودروی مورد نظر خود را با نظر کارشناسان فنی ما خرید کنید.

تارک خودرو دارای دو بخش تعمیرات و کارشناسی فنی خودروهای لوکس می باشد. همانطور که می دانید خرید و فروش پورشه، بنز، BMW، لکسوس، ولوو، هوندا، کیا، هیوندای و یا هر برند لوکس دیگری نیاز به کارشناسی توسط مرکزی را دارد که پس از کارشناسی نیز توانایی پاسخگویی تعمیرات تخصصی این خودروها را داشته باشد.

بخشی از خدمات تارک خودرو مانند کارشناسی خودرو ( فنی ) با بررسی کیلومتر و آپشن های خودرو به شرح ذیل می باشند:

 • کیلومتر ماشین غیرواقعی
 • موتور جرم روغن داشته باشد
 • گیربکس تعویض دنده مناسبی انجام ندهد و رو به خرابی باشد.
 • سیستم های ایربگ ایراد داشته باشد و یا قبلا عمل کرده باشد (فعال شده باشد)
 • سیستم های کمکی ترمز و کنترل پایداری ایراد داشته باشد
 • چراغ های هشدار پشت آمپر مربوط به سیستم های مختلف الکترونیک دستکاری شده و غیرفعال شده باشد.
 • آپشن های مختلف خودرو به درستی کار نکند و یا این آپشن ها به صورت غیر اورجینال روی خودرو نصب شده باشند.
 • بدنه و شاسی خودرو از قسمت زیر آسیب دیده باشند.
 • اگزوز و کاتالیزورهای خودرو از قسمت زیر ضربه خورده و آسیب دیده باشند.
 • متعلقات و تودوزی داخل خودرو بازسازی و روکش شده باشند.
 • و…

 

علت راه اندازی بخش باما برای کارشناسی خودرو

در سال های اخیر بسیاری از آگهی های خرید و فروش این خودروها در سایت باما نمایش داده می شود و این موضوع تارک خودرو را بر آن داشته تا خود را در همراهی با سایت باما معرفی نماید تا بازدید کنندگان عزیز بتوانند به راحتی و با اطمینان بیشتر از خدمات سایت باما و مجموعه تارک خودرو بهره ببرند. شما می توانید پس از انتخاب خودروی خود به تارک خودرو مراجعه نموده و از خدمات کارشناسی خودرو به شرح ذیل بهره مند شوید:

 

۱- کارشناسی موتور:

شامل بازدید سلامت موتور، بررسی تغییرات انجام شده قبلی موتور، وضعیت جرم روغن داخل موتور، میزان کمپرس موتور، وضعیت سلامت سیستم خنک کننده موتور و عدم نشتی سیستم، بررسی نیاز به تعمیرات موتوری خودرو در آینده، بررسی نشتی روغن از قسمت های مختلف موتور و بطور کلی عمر مجموعه موتور خودرو، تست جاده موتور، خطاهای سیستم کنترل موتور و انژکتور و سیستم توربوشارژر در خودروهای توربو توسط دستگاه دیاگ اصلی خودروها.

 

۲- کارشناسی گیربکس اتوماتیک و دستی:

شامل سلامت کلی گیربکس، بررسی تعمیرات قبلی انجام شده گیربکس، وضعیت روغن گیربکس، بررسی نیاز به تعمیرات گیربکس در آینده، عمر سیستم گیربکس، نشتی روغن سیستم گیربکس، خطاهای سیستم کنترل گیربکس، خطاهای مربوط به عملکرد گیربکس توسط دستگاه دیاگ اصلی خودروها و تست جاده.

 

۳- کارشناسی سیستم تعلیق:

 • شامل تست جاده، بررسی عملکرد و صداهای غیرطبیعی سیستم تعلیق و پلوس ها در مرحله اول.
 • پس از آن بازدید قسمت زیر خودرو از نظر بازدید بوش ها و سیبک های سیستم جلوبندی و عقب بندی خودرو و نشتی پلوس ها.
 • بررسی نیاز به انجام تعمیرات سیستم جلوبندی در آینده و تخمین هزینه احتمالی.
 • بررسی خطاهای سیستم تعلیق توسط دستگاه دیاگ در خودروهای دارای کمک فنر برقی و خودروهای دارای تعلیق پنوماتیک و هیدرولیک و تنظیم ارتفاع.

 

۴- کارشناسی سیستم ایربگ:

شامل بررسی فعال یا غیرفعال بودن سیستم ایربگ، بررسی تعمیرات انجام شده قبلی بر روی سیستم ایربگ مانند تعویض هر یک از اجزای سیستم بر اثر تصادف های قبلی خودرو، بررسی خطاهای سیستم ایربگ توسط دستگاه دیاگ اصلی خودرو و ثبت تصادف منجر به عمل کردن سیستم ایربگ در خودرو، تخمین هزینه تعمیرات سیستم ایربگ در صورت لزوم.

 

۵- کارشناسی سیستم های کمکی ترمز:

مانند VDC ،ESP ،ABS و… و سیستم های هیدرولیکی و یا برقی کمکی فرمان شامل بازدید وضعیت سلامت ظاهری و عدم نشتی سیستم، چکاپ با دستگاه و خطاهای سیستم و تشخیص قطعات معیوب، تست جاده.

 

۶- کارشناسی تمام سیستم ها:

شامل آپشن های برقی و الکترونیکی خودرو و سیستم تهویه مطبوع (کولر) خودرو شامل تست سلامت و عملکرد صحیح سیستم و چکاپ آن ها با دستگاه دیاگ اورجینال خودرو و در صورت لزوم تخمین هزینه تعمیرات سیستم های مذکور.

 

۷- چکاپ کامل با دستگاه دیاگ اصلی و اورجینال خودرو:

شامل تشخیص کیلومتر کارکرد واقعی خودرو به کمک دستگاه و یا تخمین تجربی آن براساس وضعیت فرسودگی قسمت های مختلف مانند فرمان و دسته دنده و پدال ها و تودوزی و …

 

و نهایتا برآورد هزینه های قطعی و احتمالی خودرو و مشاوره قبل از خرید از نظر مقایسه خودروهای مختلف با یکدیگر.

 

همچنین شما می توانید در زیر تصاویر بیشتری از محیط تارک خودرو مشاهده بفرمایید:

 

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

 

باما کارشناسی خودرو را انجام دهید

تارک خودرو آماده راهنمایی و مشاوره برای کارشناسی خودرو ( فنی ) شما می باشد.

 
همراه: ۴ ۳۰۰ ۳۰۰ ۰۹۱۰
 
ایمیل: m.mirzaei.2307 [@] gmail.com
ثابت: ۴۴۹۰۵۶۲۰-۰۲۱
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت “تماس با تارک خودرو” استفاده کنید.
 
مسیر ۱: اتوبان شیخ فضل الله، خروجی دوم پارک چیتگر به جاده مخصوص، بعد از گروه بهمن، خ امید، دوم شرق پ ۹
مسیر ۲: اتوبان آزادگان، خروجی شهید لشگری غرب نرسیده به ایران خودرو، خ امید، دوم شرقی، پلاک ۹
مسیر ۳: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج، بعد از گروه بهمن، خ امید کوچه دوم شرقی پلاک ۹
 

کروکی تعمیرگاه


نحوه بررسی یک خودرو قبل از خرید آن

اگر شما در مورد خرید ماشین فکر می کنید، می دانید چقدر این موضوع می تواند گیج کننده باشد. اگر که برای اولین بار قصد خرید دارید این دلهره بسیار بیشتر نیز خواهد شد. موارد زیادی باید در نظر گرفته شود که می تواند یک تجربه دلهره آور باشد یکی از این موارد که برای خرید یک خودروی مناسب باید لحاظ شود چک فیزیکی ماشین است.

 

۱- بررسی فرم ماشین

خودرو باید پیش از بررسی بر روی سطح صاف بدون شیب باشد. این کار برای اطمینان از این است که شما قادر خواهید بود به طور واضح لاستیک ها را بررسی کنید و ببینید که آیا در ماشین نقصی وجود دارد یا خیر.

شرایط رنگ ماشین را با دقت بررسی کنید و به لکه های زنگ، دندانه یا خراش توجه داشته باشید. ماشین باید تمیز باشد تا وضعیت رنگ قابل مشاهده باشد. دو طرف ماشین را نگاه کنید تا متوجه حالت موج شوید؛ انگشت خود را در امتداد لبه های مفاصل بین پانل ها قرار دهید؛ زبری نشان می دهد که نقصی در بدنه خودرو با رنگ پوشانده شده است.

بدنه ماشین را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هنوز وضعیت خوبی دارد. نباید نشانه ای از زنگ زدگی یا ورود آب به دلیل ترک یا سوراخ باشد. پوشش داخلی نشان دهنده میزان استفاده از ماشین است.

لاستیک ها را بررسی کنید. لاستیک ها باید به طور یکنواخت ساییده باشند و باید با هم مطابقت داشته باشند. به سطح تایر نگاه کنید. هماهنگی ضعیف می تواند ناشی از اجزای فرمان / انحراف در ساییدگی یا آسیب به چارچوب باشد.

هرگز اتومبیلی با چارچوب آسیب دیده را خریداری نکنید. زین را بررسی کنید ( فندرس های جلو را متصل می کند و بالای رادیاتور را نگه می دارد ). ممکن است جوش آورده یا چرخیده باشد. سرهای سر پیچ را در بالای فضای داخلی کاپوت مشاهده کنید. نشانه های خراش نشان می دهد که بال ها جایگزین شده اند یا اصلاح شده اند ( پس از تصادف ).

سعی کنید زیر خودرو را بشکل ایمن ببینید و سیستم اگزوز یا هر زنگ زدگی یا آسیب دیدگی زیر بدنه را بررسی کنید. به هر لکه سیاه در سیستم اگزوز نگاه کنید زیرا این می تواند نشان دهنده نشت باشد. این نیز زمان خوبی برای بازرسی آسیب چارچوب یا unibody است.

اگزوز را با انگشتان خود چک کنید. مایع سنگین به معنی مشکل بزرگی است. ماشین را روشن کنید بخار سفید ( در آب و هوای سرد ) یک نشانه بد است.

 

چک کردن زیر کاپوت

برای هر نشانه ای از دندانه ها، آسیب یا زنگ، زیر کاپوت ماشین را بررسی کنید. اینها همه می توانند نشانه هایی باشند که اتومبیل به اندازه کافی مراقبت نشده است یا آسیب دیده است. هر دامن گلگیر در داخل کاپوت باید با شماره VIN ( شماره شناسایی خودرو ) ماشین مطابقت داشته باشد که محل این VIN وابسته به تولید است. اگر نشانه ای وجود نداشته، لزوما نشان دهنده این نیست که دامن گلگیر جایگزین شده است.

 

شیلنگ ها و کمربندها را چک کنید. آنها نباید ترک داشته باشند. شلنگ رادیاتور نباید نرم باشد.

برای هر گونه نشت یا خوردگی، موتور را بررسی کنید. در بخش موتور، هر لکه روغن قهوه ای تیره را نگاه کنید، این نشان دهنده نشتی از یک واشر است و احتمالا منجر به تعمیر گران خودرو در آینده خواهد شد. مایع ترمز، و مخزن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چکه نمی کند. کمربندها باید بررسی شوند (یعنی ترک یا علائم خشکی نداشته باشند). کمربندهای قدیمی ضربه محکم و ناگهانی را تحمل نمی کنند و جایگزینی آن ها بین ۱۰۰ – ۵۰۰ دلار هزینه دارد.

سرپوش فیلتر روغن را بردارید. فوم باقی مانده در داخل نشان دهنده نشت یک واشر است. یعنی این ماشین را باید فراموش کنید.

درب گیربکس را بکشید مایع باید صورتی یا قرمز باشد. مایع ماشین قدیمی ممکن است تاریک باشد اما نباید سوخته باشد. همچنین باید پر باشد (با موتور روشن).

تسمه تایم را بررسی کنید. این مهم ترین تسمه در موتور است و همچنین هزینه زیادی برای تعویض آن تحمیل می شود. اگر ماشین با یک تسمه تایم فولادی مجهز شده باشد، لازم نیست نگران این موضوع باشید. طول عمر یک تسمه تایم از ۶۰ تا ۱۰۰+ هزار مایل است؛ این بستگی به سازنده دارد.

 

۳- بررسی داخل خودرو

داخل ماشین را بررسی کنید. صندلی ها و اثاثیه ماشین را برای هر ریپ، لکه، و سایر انواع آسیب بررسی کنید.

بررسی کنید تا مطمئن شوید که تهویه مطبوع ماشین روشن به خوبی کار می کند. اگر تهویه مطبوع برای شما ضروری است، یک ماشین با خنک کننده R134 بخرید. بیشتر اتومبیل هایی با R134 ، ۱۹۹۳ یا جدیدتر هستند و دارای برچسب AC می باشند.

مسافت پیموده شده ماشین را بررسی کنید. این مهم است چرا که مسافت پیموده شده نشان دهنده سن ماشین است. به طور متوسط راننده عادی بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۵،۰۰۰ مایل (۱۶،۰۰۰ تا ۲۴،۰۰۰ کیلومتر) در یک سال رانندگی می کند؛ با این حال، این بستگی به عوامل بسیاری دارد. به یاد داشته باشید، ماشین ها با زمان و مسافت پیموده شده مستهلک می شوند. خرید یک ماشین ۱۰ ساله با مسافت مایلی بسیار کم لزوما چیز خوبی نیست.

بررسی کنید آیا خودرو دارای یک رایانه بر روی بورد خود می باشد یا خیر. برای بررسی اشتباهات یک کامپیوتر ارزان قیمت با خود بیاورید. در هر فروشگاه اتومبیلی، دستگاه های ارزان قیمت با قیمت های حدود ۱۵۰ دلار وجود دارد. با این حال، بیشتر کد خوانهای عمومی ارزان تر در دسترس دارای محدودیت هستند در چیزی که آنها می توانند ارزیابی کنند.

برای یک ماشین که دارای یک کامپیوتر روی بورد است، هنگام شروع به کار خودرو یا هنگام سوئچی زدن یا زدن دکمه شروع، به هشدارها توجه کنید.

هنگامی که در حال حرکت نیستید، چراغ ها و تمام عملکرد های منظم ماشین را بررسی کنید. این موارد شامل حسگرهای پارکینگ، دوربین عقب پارک، رادیو، سی دی، نصب موسیقی و غیره است.

 

۴- تست ماشین در حین رانندگی

تست راندن ماشین قبل از تصمیم گیری نهایی. این شاید یکی از بهترین راههای شناخت شرایط ماشین است. از این رو، خریدار باید قبل از هر گونه تصمیم ابتدا رانندگی با ماشین را تست کند.

از نحوه عملکرد ترمز خودرو با فشار دادن کافی ترمزها در هنگام سرعت اطمینان حاصل کنید. این را در حدود سرعت ۳۰ مایل در ساعت (۴۸ کیلومتر / ساعت) در یک ناحیه بدون ترافیک انجام دهید. شما نباید لرزش را در پدال ترمز احساس کنید و یا صداهای جیغ یا صداهای عجیب و غریب بشنوید. ترمزهایی با جهش نشان دهنده نیاز به داشتن روتور ها در جای خود و یا جایگزینی و نصب پد های جدید هستند. نباید فراموش شود که این می تواند ناشی از یک کولیس ترمز بد یا اجزای فرمان ساییده باشد.

رعشه های کوچک را در ۴۵/۵۵/۶۵/۷۵ mph (121 کیلومتر / ساعت) بررسی کنید. رعشه کوچک در طی یک فاصله زمانی کوچک ممکن است ناشی از در معرض آسیب قرار گرفتن قطعات مکانیکی باشد که ممکن است هزینه ای بین ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ برای تعمیرات تحمیل کند. این ممکن است شامل مفاصل / بازوها و غیره باشد. این ممکن است همراه با سایش نامناسب در لاستیک های جلو باشد.

هنگام گردش های ۹۰ درجه، صداها، رعشه ها یا نویزها را بررسی کنید. این را در سرعت کم انجام دهید. این به این معنی است که دوباره در سطح جهت جلو اتصال ها باید تعویض شوند.

 

۵- تصمیم گیری نهایی

تاریخچه سرویس خودرو را بررسی کنید که باید حاوی اطلاعاتی در مورد عملکرد، تعمیرات و مشکلات خودرو باشد. در حالت ایده آل، صاحب فعلی باید پرونده ای از زمان سرویس دهی نگه دارد و باید مایل باشد این اطلاعات را به شما نشان دهد. بعضی از اتومبیل ها سوابق نگهداری ندارند زیرا آنها در خانه تعمیر می شوند. این خوب است البته تا زمانی که آنها بتوانند ثابت کنند ماشین به درستی نگهداری شده است. مواردی وجود دارد که در آن ها خودروهای مورد استفاده به علت تصادفات گذشته یا تجربیات منفی فروخته می شوند.

فرد آشنا با اتومبیل را با خود بیاورید. ایده خوبی است که یک دوست مورد اعتماد را با پیشینه خوب راجع به دانش فنی خودرو بیاورید تا چیزهایی را که مطمئن نیستید بررسی کند. اگر شما یک دوست معتبر در صنعت خودرو ندارید، می توانید مکانیکی را برای تکمیل بازرسی با هزینه ای حدود ۷۵ تا ۱۰۰ دلار با خود بیاورید. اطمینان حاصل کنید که این مکانیک بررسی خوبی انجام داده است.

قیمت برچسب را پرداخت نکنید. ماشین مورد استفاده یک مورد قابل مذاکره است. احساس نکنید باید هزینه ای که آنها از شما می خواهند را پرداخت کنید. فروشنده این ماشین را با قیمت پایین تری خریداری کرده و حالا قصد دارد آن را خیلی بیشتر از آن چه خریداری کرده است بفروشد. با توجه به کیفیت وسیله نقلیه، به راحتی می توانید یک قیمت مناسب ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که این یک پیشنهاد معقول است. اگر فروشنده مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار درخواست کند، مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار را پیشنهاد ندهید. این کار فقط یک توهین است. اگر ماشین بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار باشد، سعی کنید حداقل ۱۵۰۰ دلار از قیمت را کاهش دهید. شما می توانید خود را در بانک یا در یک اتحادیه اعتباری pre-qualify کنید. این چیزی است که شما می توانید برای هزینه ماشین تعیین کنید. سعی کنید یک ماشین ارزان تر از آنچه که به شما می گویند، بخرید. اکثر مردم سعی می کنند اتومبیلی بخرند تا بتوانند واقعا از آن استفاده کنند. به یاد داشته باشید، مهم نیست که این ماشین امروز چقدر خوب است، در آینده نیاز به نگهداری دارد.

از قطعات خودرویی استفاده کنید که به نفع شما هستند. اگر ماشین رنگی است که شما دوست ندارید، به فروشنده بگویید “من واقعا ماشین را دوست دارم، اما سبز را دوست ندارم، این تنها چیزی است که من را از خرید دور می کند.” فروشنده می بیند که شما واقعا آن را می خواهید، و راهی برای رسیدن شما به آن ماشین پیدا می کند.

یک قلم، کاغذ و تلفن همراه با خود هنگام خرید به همراه داشته باشید. همانطور که بازرسی خود را از ماشین انجام می دهید، مطمئن شوید که تمام اقلامی که آسیب دیده اند و یا نیاز به جایگزینی دارند را ثبت می کنید. در صورت نیاز، به خریدار نیز یادآوری کنید که شما خودرو را به مکانیک شخصی خود می برید. پس از جمع آوری لیست با فروشگاه قطعات خودرو تماس بگیرید و قیمت ها و در دسترس بودن قطعات جایگزین را چک کنید. هنگامی که شما می دانید تعمیر ماشین چقدر هزینه دارد، می توانید یک تصمیم آگاهانه در مورد خرید بگیرید و احتمال این که فروشنده قیمت درخواست خود را کاهش دهد نیز افزایش می یابد.

در حین انجام این کار مراقب باشید زیرا ممکن است برخی از فروشندگان فکر کنند فریب خورده اند. او ممکن است تصمیم فروش به شما را نداشته باشد.

 

۲۰+ نکاتی در مورد خرید یک ماشین کارکرده

این که چقدر ماشین مورد استفاده شما هزینه خواهد بر در نهایت بستگی به خود ماشین دارد. با این وجود راه های زیادی وجود دارد که بتوانید قیمت نهایی را کاهش دهید.

اتومبیل های ۱ ساله خیلی ارزان تر از اتومبیل های جدید هستند

میانگین قیمت لیست خودروهای جدید حدود ۲۸،۵۰۰ پوند است. اما با گذشت زمان یک ساله با ۱۰،۰۰۰ مایل در ساعت هزینه آن فقط ۲۱،۰۰۰ پوند است – کاهش بیش از ۲۷٪ در ۱۲ ماه اول. در سال دوم، نرخ استهلاک قیمت خودرو را بمیزان تقریبا نصف کاهش می دهد (به طوری که در سال دوم، این ماشین حدود ۳،۷۵۰ پوند ارزش خود را از دست خواهد داد).

بنابراین انتخاب یک مدل ساله به طور چشمگیری هزینه های پیش رو را کاهش می دهد. استثنائاتی وجود دارد اگر شما یک مدل با شکوه را انتخاب کنید. نام های تجاری ارزش خود را حفظ می کنند، مثل مرسدس بنز و پورشه، بنابراین شما نمی توانید تعداد زیادی از معاملات ماشین های لوکس را در یک سال ببینید.

۲-بدیهی: ارزان ترین اتومبیل ها برای رانندگی

برای صرفه جویی در زمان و انرژی برای انجام این کار، کارشناسان خودرو در حال حاضر این بررسی را انجام می دهند. شما می توانید هزینه های مدل های مختلف، از جمله مواردی که شما به دنبال خرید آن هستید را در چندین سایت، از جمله Parkers و What Car مقایسه کنید.

اما، این قوانین را در مورد ارزان ترین اتومبیل ها دنبال کنید:

موتورهای کوچکتر می توانند ارزان تر باشند. انتخاب یک موتور ۱٫۰ لیتری یا ۲٫۰ لیتری فقط مربوط به اسب بخار خالص نیست. یک موتور بزرگ معمولا سوخت بیشتری را نسبت به یک موتور کوچکتر مصرف می کند. بنابراین، اگر اقتصاد در تصمیم گیری شما مهم باشد، اندازه موتور اهمیت حیاتی دارد.

البته این بستگی به نحوه استفاده از ماشین دارد. یک موتور کوچک کارآمدتر است زمانی که آن در اطراف شهر مورد استفاده قرار گیرد. اگر یک موتور کوچک با سرعت بالا مورد استفاده قرار گیرد، نیاز به کار بسیار سخت تری برای نگه داشتن ماشین در حال حرکت دارید.

اتومبیل های بنزینی ارزان تر از دیزل هستند. موتورهای دیزلی اغلب ارزان تر از همتایان بنزینشان هستند. اما فکر نمی کنم دیزل بهترین گزینه باشد. این اتومبیل ها گران تر هستند و معمولا هزینه بیشتری از بنزین دارند.

اتومبیل های دستی ارزان تر از اتوماتیک هستند. سوئیچینگ بین دنده ها کار فوق العاده ای است – مخصوصا برای افرادی که در معرض سرگردانی مدام در چراغ های راهنمایی هستند. با این حال، اگر چه خودروهای دنده اتوماتیک برخی از مشکلات مربوط به رانندگی را حل و فصل می کنند اما قیمت بالاتری دارند.

برای مثال، هزینه هوندا آئودی A3 20،۸۰۱ پوند است. نسخه اتوماتیک همین خودرو ۲۲۲۹۰ پوند (با افزایش ۱،۴۸۹ پوندی) به فروش می رسد. با این حال، بسیاری از خودروهای اتوماتیک کارایی بالاتری نسبت به همتایان دستی خود دارند، زیرا آنها از بهترین دنده در یک شرایط خاص آگاه هستند، بنابراین شما می توانید هزینه های اضافی را در طول زمان جبران کنید.

هزینه استفاده از اتومبیل های هیبریدی ارزان است، اما هزینه بیشتری را باید برای خرید بپردازید. تکنولوژی روز به روز با استفاده از هیبریدی های مدرن در تمام اشکال و اندازه ها، از سوپرمینس تا SUV های لوکس در حال پیشرفت است. مصرف سوخت ناچیز و نرخ ارزان یا حتی صفر مالیات، مدل های هیبریدی برقی را برای کاربران جذاب تر می کند، مانند تویوتا پریوس. آنها همچنین ارزش خود را برای فروش مجدد حفظ می کنند.

اما معمولا هزینه خرید آن ها بیشتر است و وزن کمتری دارند.

میزان انتشار گازهای گلخانه ای دی اکسید کربن را بررسی کنید، زیرا بر هزینه های شما تاثیر می گذارد. خریداران خودروهای آلوده مالیات بیشتری پرداخت می کنند. اما خودرویی را انتخاب کنید (مانند تویوتای پیروس هیبریدی بدون انتشار) که کمتر از ۱۰۰ گرم CO 2 / km تولید می کند و شما هیچ هزینه ای نخواهید داشت.

یک ماشین معمولی خانوادگی، مانند یک فولکس واگن گلف، ۳۰ پوند در سال برای شما هزینه دارد. لیست کامل نرخ مالیات بر ارزش افزوده خودروها و چگونگی محاسبه آن را در این لینک مشاهده کنید.

اتومبیل های کوچکتر بیمه ارزان تری دارند. اگر شما به دنبال صرفه جویی در پول هستید، شما یک ماشین کوچک خریداری کنید. ارزان ترین بیمه متعلق به کوچکترین خودرو است.

2 دیدگاه

 • محمود تقوایی

  سلام آقای میرزایی
  ماشین من سانتافه ۲۰۰۸ هست و قبلا شما زحمت تعمیر abs اونو کشیدید.
  برای عید میخوام باهاش مسافرت برم و کمی نگران تسمه تایمش هستم. قبلا روی ۹۰۰۰۰ کیلومتر عوض شده و الآن ۱۷۵۰۰۰ کیلومتر راه رفته. هیچ علامتی از خرابی تسمه هم نداره.
  لطفا نظرتون رو در صورت امکان بفرمایید.

  • Admin

   سلام. اگر زیر ۵۰۰۰ کیلومتر میخوایید راه برید اشکال نداره اما اگر بالای ۵۰۰۰ کیلومتر می خوایید باهاش برید قبل از عید باید بیارید عوضش کنیم.

 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *