باما :: کارشناسی خودروهای پورشه، بنز، BMW

باما کارشناسی خودرو را انجام دهید: در صنف تعمیرکاران با سابقه و حرفه ای کسی نیست که نام تارک خودرو را نشنیده باشد.

تعمیرگاه هایی که امکانات و تخصص لازم برای تعمیر و سرویس خودروهای مدل بالا را داشته باشند باید در ذهن دارندگان خودروهای گران قیمت بخاطر سپرده شوند.

هر چند که چنین تعمیرگاه هایی بسیار کم و انگشت شمار هستند و پیدا کردن آن ها می تواند اطمینان خاطری برای مالکان خودروها باشد.

جالب است گفته شود تارک خودرو از شهرهایی مانند البرز، قزوین، گیلان، شیراز، اصفهان و حتی کیش نیز مراجعه کننده داشته است.

هر چند که توصیه تارک خودرو تنها مراجعه حضوری برای سرویس و رفع عیوب خودرو مورد نظر می باشد. اما لزوما بدین گونه نیست.

از این رو به پاس تشکر از اعتماد شما مشتریان محترم و برای بکارگیری بهترین بازده، این تعمیرگاه مجهز سرویس و تعمیرات خودروهای مدل بالا بخش “باما” را برای سهولت و تسریع در امر سرویس دهی راه اندازی کرده است.

 

باما

 

باما خودروی خود را کارشناسی کنید

با خاطری آسوده خودروی مورد نظر خود را با نظر کارشناسان فنی ما خرید کنید.

تارک خودرو دارای دو بخش تعمیرات و کارشناسی فنی خودروهای لوکس می باشد. همانطور که می دانید خرید و فروش پورشه، بنز، BMW، لکسوس، ولوو، هوندا، کیا، هیوندای و یا هر برند لوکس دیگری نیاز به کارشناسی توسط مرکزی را دارد که پس از کارشناسی نیز توانایی پاسخگویی تعمیرات تخصصی این خودروها را داشته باشد.

بخشی از خدمات تارک خودرو مانند کارشناسی خودرو ( فنی ) با بررسی کیلومتر و آپشن های خودرو به شرح ذیل می باشند:

 • کیلومتر ماشین غیرواقعی
 • موتور جرم روغن داشته باشد
 • گیربکس تعویض دنده مناسبی انجام ندهد و رو به خرابی باشد.
 • سیستم های ایربگ ایراد داشته باشد و یا قبلا عمل کرده باشد (فعال شده باشد)
 • سیستم های کمکی ترمز و کنترل پایداری ایراد داشته باشد
 • چراغ های هشدار پشت آمپر مربوط به سیستم های مختلف الکترونیک دستکاری شده و غیرفعال شده باشد.
 • آپشن های مختلف خودرو به درستی کار نکند و یا این آپشن ها به صورت غیر اورجینال روی خودرو نصب شده باشند.
 • بدنه و شاسی خودرو از قسمت زیر آسیب دیده باشند.
 • اگزوز و کاتالیزورهای خودرو از قسمت زیر ضربه خورده و آسیب دیده باشند.
 • متعلقات و تودوزی داخل خودرو بازسازی و روکش شده باشند.
 • و…

 

علت راه اندازی بخش باما برای کارشناسی خودرو

در سال های اخیر بسیاری از آگهی های خرید و فروش این خودروها در سایت باما نمایش داده می شود و این موضوع تارک خودرو را بر آن داشته تا خود را در همراهی با سایت باما معرفی نماید تا بازدید کنندگان عزیز بتوانند به راحتی و با اطمینان بیشتر از خدمات سایت باما و مجموعه تارک خودرو بهره ببرند. شما می توانید پس از انتخاب خودروی خود به تارک خودرو مراجعه نموده و از خدمات کارشناسی خودرو به شرح ذیل بهره مند شوید:

 

۱- کارشناسی موتور:

شامل بازدید سلامت موتور، بررسی تغییرات انجام شده قبلی موتور، وضعیت جرم روغن داخل موتور، میزان کمپرس موتور، وضعیت سلامت سیستم خنک کننده موتور و عدم نشتی سیستم، بررسی نیاز به تعمیرات موتوری خودرو در آینده، بررسی نشتی روغن از قسمت های مختلف موتور و بطور کلی عمر مجموعه موتور خودرو، تست جاده موتور، خطاهای سیستم کنترل موتور و انژکتور و سیستم توربوشارژر در خودروهای توربو توسط دستگاه دیاگ اصلی خودروها.

 

۲- کارشناسی گیربکس اتوماتیک و دستی:

شامل سلامت کلی گیربکس، بررسی تعمیرات قبلی انجام شده گیربکس، وضعیت روغن گیربکس، بررسی نیاز به تعمیرات گیربکس در آینده، عمر سیستم گیربکس، نشتی روغن سیستم گیربکس، خطاهای سیستم کنترل گیربکس، خطاهای مربوط به عملکرد گیربکس توسط دستگاه دیاگ اصلی خودروها و تست جاده.

 

۳- کارشناسی سیستم تعلیق:

 • شامل تست جاده، بررسی عملکرد و صداهای غیرطبیعی سیستم تعلیق و پلوس ها در مرحله اول.
 • پس از آن بازدید قسمت زیر خودرو از نظر بازدید بوش ها و سیبک های سیستم جلوبندی و عقب بندی خودرو و نشتی پلوس ها.
 • بررسی نیاز به انجام تعمیرات سیستم جلوبندی در آینده و تخمین هزینه احتمالی.
 • بررسی خطاهای سیستم تعلیق توسط دستگاه دیاگ در خودروهای دارای کمک فنر برقی و خودروهای دارای تعلیق پنوماتیک و هیدرولیک و تنظیم ارتفاع.

 

۴- کارشناسی سیستم ایربگ:

شامل بررسی فعال یا غیرفعال بودن سیستم ایربگ، بررسی تعمیرات انجام شده قبلی بر روی سیستم ایربگ مانند تعویض هر یک از اجزای سیستم بر اثر تصادف های قبلی خودرو، بررسی خطاهای سیستم ایربگ توسط دستگاه دیاگ اصلی خودرو و ثبت تصادف منجر به عمل کردن سیستم ایربگ در خودرو، تخمین هزینه تعمیرات سیستم ایربگ در صورت لزوم.

 

۵- کارشناسی سیستم های کمکی ترمز:

مانند VDC ،ESP ،ABS و… و سیستم های هیدرولیکی و یا برقی کمکی فرمان شامل بازدید وضعیت سلامت ظاهری و عدم نشتی سیستم، چکاپ با دستگاه و خطاهای سیستم و تشخیص قطعات معیوب، تست جاده.

 

۶- کارشناسی تمام سیستم ها:

شامل آپشن های برقی و الکترونیکی خودرو و سیستم تهویه مطبوع (کولر) خودرو شامل تست سلامت و عملکرد صحیح سیستم و چکاپ آن ها با دستگاه دیاگ اورجینال خودرو و در صورت لزوم تخمین هزینه تعمیرات سیستم های مذکور.

 

۷- چکاپ کامل با دستگاه دیاگ اصلی و اورجینال خودرو:

شامل تشخیص کیلومتر کارکرد واقعی خودرو به کمک دستگاه و یا تخمین تجربی آن براساس وضعیت فرسودگی قسمت های مختلف مانند فرمان و دسته دنده و پدال ها و تودوزی و …

 

و نهایتا برآورد هزینه های قطعی و احتمالی خودرو و مشاوره قبل از خرید از نظر مقایسه خودروهای مختلف با یکدیگر.

 

همچنین شما می توانید در زیر تصاویر بیشتری از محیط تارک خودرو مشاهده بفرمایید:

 

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

باما

 

باما کارشناسی خودرو را انجام دهید

تارک خودرو آماده راهنمایی و مشاوره برای کارشناسی خودرو ( فنی ) شما می باشد.

 
همراه: ۴ ۳۰۰ ۳۰۰ ۰۹۱۰
 
ایمیل: m.mirzaei.2307 [@] gmail.com
ثابت: ۴۴۹۰۵۶۲۰-۰۲۱
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت “تماس با تارک خودرو” استفاده کنید.
 
مسیر ۱: اتوبان شیخ فضل الله، خروجی دوم پارک چیتگر به جاده مخصوص، بعد از گروه بهمن، خ امید، دوم شرق پ ۹
مسیر ۲: اتوبان آزادگان، خروجی شهید لشگری غرب نرسیده به ایران خودرو، خ امید، دوم شرقی، پلاک ۹
مسیر ۳: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج، بعد از گروه بهمن، خ امید کوچه دوم شرقی پلاک ۹
 

کروکی تعمیرگاه


نحوه بررسی یک خودرو قبل از خرید آن

اگر شما در مورد خرید ماشین فکر می کنید، می دانید چقدر این موضوع می تواند گیج کننده باشد. اگر که برای اولین بار قصد خرید دارید این دلهره بسیار بیشتر نیز خواهد شد. موارد زیادی باید در نظر گرفته شود که می تواند یک تجربه دلهره آور باشد یکی از این موارد که برای خرید یک خودروی مناسب باید لحاظ شود چک فیزیکی ماشین است.

 

۱- بررسی فرم ماشین

خودرو باید پیش از بررسی بر روی سطح صاف بدون شیب باشد. این کار برای اطمینان از این است که شما قادر خواهید بود به طور واضح لاستیک ها را بررسی کنید و ببینید که آیا در ماشین نقصی وجود دارد یا خیر.

شرایط رنگ ماشین را با دقت بررسی کنید و به لکه های زنگ، دندانه یا خراش توجه داشته باشید. ماشین باید تمیز باشد تا وضعیت رنگ قابل مشاهده باشد. دو طرف ماشین را نگاه کنید تا متوجه حالت موج شوید؛ انگشت خود را در امتداد لبه های مفاصل بین پانل ها قرار دهید؛ زبری نشان می دهد که نقصی در بدنه خودرو با رنگ پوشانده شده است.

بدنه ماشین را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هنوز وضعیت خوبی دارد. نباید نشانه ای از زنگ زدگی یا ورود آب به دلیل ترک یا سوراخ باشد. پوشش داخلی نشان دهنده میزان استفاده از ماشین است.

لاستیک ها را بررسی کنید. لاستیک ها باید به طور یکنواخت ساییده باشند و باید با هم مطابقت داشته باشند. به سطح تایر نگاه کنید. هماهنگی ضعیف می تواند ناشی از اجزای فرمان / انحراف در ساییدگی یا آسیب به چارچوب باشد.

هرگز اتومبیلی با چارچوب آسیب دیده را خریداری نکنید. زین را بررسی کنید ( فندرس های جلو را متصل می کند و بالای رادیاتور را نگه می دارد ). ممکن است جوش آورده یا چرخیده باشد. سرهای سر پیچ را در بالای فضای داخلی کاپوت مشاهده کنید. نشانه های خراش نشان می دهد که بال ها جایگزین شده اند یا اصلاح شده اند ( پس از تصادف ).

سعی کنید زیر خودرو را بشکل ایمن ببینید و سیستم اگزوز یا هر زنگ زدگی یا آسیب دیدگی زیر بدنه را بررسی کنید. به هر لکه سیاه در سیستم اگزوز نگاه کنید زیرا این می تواند نشان دهنده نشت باشد. این نیز زمان خوبی برای بازرسی آسیب چارچوب یا unibody است.

اگزوز را با انگشتان خود چک کنید. مایع سنگین به معنی مشکل بزرگی است. ماشین را روشن کنید بخار سفید ( در آب و هوای سرد ) یک نشانه بد است.

 

چک کردن زیر کاپوت

برای هر نشانه ای از دندانه ها، آسیب یا زنگ، زیر کاپوت ماشین را بررسی کنید. اینها همه می توانند نشانه هایی باشند که اتومبیل به اندازه کافی مراقبت نشده است یا آسیب دیده است. هر دامن گلگیر در داخل کاپوت باید با شماره VIN ( شماره شناسایی خودرو ) ماشین مطابقت داشته باشد که محل این VIN وابسته به تولید است. اگر نشانه ای وجود نداشته، لزوما نشان دهنده این نیست که دامن گلگیر جایگزین شده است.

 

شیلنگ ها و کمربندها را چک کنید. آنها نباید ترک داشته باشند. شلنگ رادیاتور نباید نرم باشد.

برای هر گونه نشت یا خوردگی، موتور را بررسی کنید. در بخش موتور، هر لکه روغن قهوه ای تیره را نگاه کنید، این نشان دهنده نشتی از یک واشر است و احتمالا منجر به تعمیر گران خودرو در آینده خواهد شد. مایع ترمز، و مخزن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چکه نمی کند. کمربندها باید بررسی شوند (یعنی ترک یا علائم خشکی نداشته باشند). کمربندهای قدیمی ضربه محکم و ناگهانی را تحمل نمی کنند و جایگزینی آن ها بین ۱۰۰ – ۵۰۰ دلار هزینه دارد.

سرپوش فیلتر روغن را بردارید. فوم باقی مانده در داخل نشان دهنده نشت یک واشر است. یعنی این ماشین را باید فراموش کنید.

درب گیربکس را بکشید مایع باید صورتی یا قرمز باشد. مایع ماشین قدیمی ممکن است تاریک باشد اما نباید سوخته باشد. همچنین باید پر باشد (با موتور روشن).

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *