بررسی پورشه کاررا T911 سال ۲۰۱۸: آیا واقعا سبکتر بهتر است؟

بررسی پورشه کاررا T911 سال ۲۰۱۸: آیا واقعا سبکتر بهتر است؟

نظرات درباره پورشه کاررا  T911سال ۲۰۱۸

آیا واقعا با اینکه سبکتر است دارای مزایای بیشتری است؟

به گزارش تارک خودرو: در حالی که منتظریم نسل ۹۹۲ پورشه ۹۱۱ از راه برسد آخرین ورژن مجموعه کاررا وارد انگلستان شده است. پورشه کاررا T911 از مدل T911 سال ۱۹۶۸ الهام گرفته است، مدلی که بریتز ویس الفورد و دیوید استون در اولین رالی پورشه مونت کارلو سوار آن بودند. تیم مهندسی پورشه طراحی ۹۱۱ T محصول سال ۱۹۶۸ را در کاررا T911 پیاده سازی کرده اند. حرف T در این مدل نمایانگر خصوصیت تورینگ بودن ۹۱۱ است. مدل بروزرسانی شده‌ی هر خودرویی، نسبت به خودروی اولیه تفاوت‌های خیلی زیادی ندارد و معمولا در طراحی بعضی قسمت‌ها تجدید نظر می‌شود. پورشه هم از این قاعده مستثنی نیست.

با وزن کمتر و مشخصات خیره کننده، پورشه ۹۱۱ کاررا T جادوی GT را به شما نشان می دهد.

قابلیت های کاررا معمولی را می شناسیم، بنابراین جای تعجب نیست که کاررا T یک خودرو مهیج باشد. با این حال این مدل قیمت بالایی دارد، اما با مدل معمولی آنچنان تفاوت ندارد تا همچنان طرفداران رانندگی راضی بمانند.

پورشه قصد دارد که با ارائه کاررا T به موفقیت های مدل ۹۱۱ ادامه دهد. قدرت این مدل مشابه مدل معمولی است، اما به واسطه وزن کمتر و مشخصات فنی، عملکرد بهتری دارد. این یک فرمول کلاسیک است که پورشه طی سالیان متمادی از آن استفاده می کند و باعث می شود که انتظارات از این برند بالا باشد.

مانند کاررا معمولی، مدل T از موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر تخت ۳۶۵ اسب بخاری به همراه گیربکس ۷ سرعته دستی یا ۷ سرعته PDK اتوماتیک (طراحی شده توسط پورشه) استفاده می کند. همان طور که انتظار می رود گیربکس اتوماتیک سریع تر است، چرا که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در عرض ۴٫۲ ثانیه طی می کند، در حالی که شتاب گیربکس دستی ۴٫۵ ثانیه است. با این حال مشخصات و وزن سبک تر گیربکس دستی با مدل T همخوانی بیشتری دارد.

 

پورشه وزن دقیق مدل T را اعلام نکرده است، فقط می گوید که در مقایسه با کاررا معمولی با “مشخصات مشابه” ۲۰ کیلوگرم سبک تر است (طبق آمار ۵ کیلو سبک تر است). به هر حال برای خودرویی با وزن ۱۵۰۰ کیلوگرم خیلی قابل توجه نیست.

این کاهش وزن به واسطه شیشه های سبک تر برای قسمت عقب، برداشتن صندلی های عقب (می توانید بدون هزینه آن ها را دوباره نصب کنید) و حذف مواد عایق صدا انجام شده است. همچنین می توانید خودرو را بدون رادیو یا سیستم اطلاعات-سرگرمی خریداری کنید و از صدای موتور لذت ببرید.

دیگر ویژگی های جذاب T در بخش مشخصات فنی است. دیفرانسیل ذکر شده در بالا و کاهش ارتفاع ۲۰ میلی متری در سیستم تعلیق – PASM Sport ( سیستم کنترل پایداری پورشه ) در کاررا معمولی دیده نمی شوند ( در مدل کررا S موجود هستند ).

 

شعار پورشه برای مدل T “سبکتر- بیشتر” میباشد که بر روی برچسب قیمت آخرین مدل زده شده است.

در ادامه باید گفت وزن کاررا T911، بیست کیلوگرم نسبت به مدل استاندارد “با تجهیزات مشابه” کاهش پیدا کرده است. وزن خالص آن ( بدون بنزین یا روغن موتور ) کمتر از چیزی است که شما فکر میکنید و به طرز شگفت آوری وزن استاندارد بدون سرنشین آن ۱۴۳۰ کیلوگرم میباشد.

تمام بخش های کاررا T911 به منظور دستیابی به نهایت عملکرد، اسپرت و با وزن سبکتر طراحی شده است. دراین مدل اقداماتی جهت کاهش وزن انجام شده است از جمله پنجره عقب و شیشه های کوچک جانبی از جنس شیشه سبک وزن میباشد، دستگیره داخلی درها از حلقه های پارچه ای ساخته شده اند، بیشتر مواد عایق صدا حذف شده اند، صندلی های عقب به همراه سیستم رادیو یا سیتم اطلاعات – سرگرمی حذف شده اند که البته بدون دریافت هزینه به سفارش مشتری نصب میشوند. حاصل این کاهش وزن کم شدن ۲۰ کیلوگرمی وزن کاررا T911 نسبت به مدل معمولی آن میباشد . همچنین آپشن فرمانپذیری محور عقب در این مدل جدید وجود دارد که خریداران کاررا معمولی از آن بی بهره هستند.

 

بررسی پورشه کاررا T911
بررسی پورشه کاررا T911

 

آیا این قیمت بالاتر، ارزش دارد؟

بله. بر اساس لیست قیمت پایه مدل T  “۸۵٫۵ هزار پوند” شما میتوانید یک پورشه ی کاررا بسیار زیبا با طراحی منحصر به فرد با ۵۸ پوند کمتر داشته باشید. همراه با لیست قیمت استاندارد، لیست قیمت کاررا به قیمت ۷۷٫۸۹۱ پوند میباشد ( مدل T با قیمت حدود ۸۵ هزار پوند بیش از یک کاررا معمولی با قیمت حدود ۷۸هزار پوند قیمت دارد ).

 

سازه ی منحصر به فرد ما دارای تجهیزات زیر است.

  • چراغ های ال ای دی متحرک ( ۱۸۳۵ پوند )
  • سیستم کمکی پارک جلو و عقب ( ۶۶۵ پوند )
  • پکیج اسپرت کرونو ( ۱۲۷۱ پوند )
  • سیستم اگزوز اسپرت ( ۱۸۴۴ پوند – استاندارد در مدل T )
  • رینگهای S 20 اینچی کاررا ( ۱۰۱۰ پوند )
  • سیستم استریو BOSE ( 1002 پوند )

 

در مجموع قیمت تمام شده برای شما ۸۵۵۱۸ پوند میباشد، بدون هزینه اضافی بابت رنگهای قرمز، سیاه، سفید یا زرد و تودوزی چرمی.

اگر این کار باعث خوشحالی شما میشود ما همچنین مدلهای معروف با طراحی منحصر به فرد کاررا S نسل ۹۹۱ سال ۲۰۱۶ که دارای نشان k85 پوند هستند را پیدا کرده ایم .

حتی با مدل کایمن ۷۱۸ GTS که K25 پوند ارزانتر است، شما تجربه همان سرعت را خواهید داشت “۴٫۶ تا ۴٫۵ ثانیه ” البته اگر بتوانید صدای اگزوز اسپرت را تحمل کنید.

ممکن است فکر کنید که “خوب نکته این نیست” در واقع شما با مدلی خاص از مجموعه کاررا مواجه هستید، از نظر تئوری این ۲۰ کیلوگرم، تفاوت زیادی در واقعیت به وجود نمی آورد به خصوص زمانی که خودرو با حداکثر سرعت رانده میشود این تفاوت خیلی محسوس نیست. احتمال بیشتری وجود دارد که شما بتوانید تفاوت بسیار جزئی بین کاررا با حداکثر سرعت ۴٫۶ ثانیه ۰٫۶۲ مایل در ساعت در برابر مدل T  ۴٫۵ ثانیه ( صفرتا صد ۴٫۵ ثانیه ) که یک دهم ثانیه سریعتر از کاررا معمولی است را متوجه شوید.

در هر صورت چیزی که در اختیار دارید یک کاررا T911 است که به واسطه آپشن ها مجهزتر شده است و البته که رانندگی با این خودرو بسیار لذت بخش است و قول میدهیم که با راندن آن لبخند رضایت بر صورت شما نقش خواهد بست.

 

بررسی پورشه کاررا T911
بررسی پورشه کاررا T911

 

رانندگی با مدل T به اندازه ی رانندگی با بقیه مجموعه کاررا لذت بخش می باشد؟

باتشکر از سوییچینگ نسل ۹۹۱ برای توربو شارژ کامل در خط تولید کاررا، پهنای گشتاور T بیشترین محدوده ی چرخش را ایجاد میکند که با افزایش سرعت ناگهانی، با جرقه و صدای زیاد همراه است.

 

بررسی پورشه کاررا T911
بررسی پورشه کاررا T911

 

موتور توربو عملکرد فوق العاده ای دارد. این عملکرد فوق العاده با یک شاسی پایدار تکمیل میشود. چرا که میتوانید ازهرنوع پیچ یا جاده ای که در مقابل شما باشد ( تغییر عمل ) عبور کنید به واسطه فرمان دقیق و چسبندگی بالا و به لطف سیستم های کنترل پایداری الکترونیکی میتوانید بدون ترس از دست دادن کنترل از رانندگی خود لذت ببرید. گرچه کاهش ۲۰ میلیمتری ارتفاع سیستم تعلیق باعث سفتی سواری در شهر شده اما در جاده‌های باز عملکردی فوق‌العاده برای کررا T را به ارمغان می‌آورد. صندلی‌ها نیز حمایت کاملی از بدن به عمل می‌آورند.

گریبکس ۷ سرعته دستی جز بهترین های پورشه نمیباشد اما مکانیزم تعویض دنده ی معقولی دارد. سیستم فرمان پذیری چهار چرخ و تغییر زاویه در چرخ عقب از فناوری های گران قیمت است که قابلیت مانور بیشتر خودرو را ممکن میسازد. این سیستم فرمان پذیر بودن چرخهای عقب را هم در چند درجه ممکن میکند تا هندلینگ خودرو بهبود پیدا کند. این امر باعث آسان تر شدن مانور و پارک خودرو در مکانهای بسته میشود. اما در سرعتهای بالا، قابلیت حذف چرخش با چرخش موافق جهت محور جلو وجود دارد. این قابلیت علاوه بر افزایش پایداری، فرمان پذیری خودرو را بهبود می بخشد.

به لطف کاهش وزن کاررا T911 نسبت قدرت به وزن بهتری پیدا کرده و شتاب آن از طریق ضریب کوتاه تر و همچنین نسبت به قبل دیفرانسل بهبود پیدا کرده است .

علاوه بر این کاررا T911 به پکیج اسپرت کرونو به همراه گریبکس دستی با ضرایب کوتاه تر و همینطور دسته دنده کوتاه تر مجهز شده است و زمان تعویض دنده کوتاه تر شده است که البته در واقعیت خیلی محسوس نیست.

سیستم کروز کنترل یا به عبارتی سیستم تثبیت کننده سرعت خودرو برای سهولت در بزرگراهها و مسیرهای باز استفاده می شود. در این سیستم، گذشته از کاهش ترمز گیری، کامپیوتر برای بهینه‌سازی و کنترل جریان مصرفی بنزین در هنگام شتاب گرفتن مجدد و کاهش مصرف سوخت برنامه‌ریزی شده است و مصرف سوخت در سفرهای طولانی را به ۳۵ مایل در هر گالن کاهش میدهد.

 

تصمیم درباره پورشه کاررا T911 سال ۲۰۱۸

این مدل جدید مدلی خارق العاده است. اما به همان اندازه که یک ۹۱۱ معمولی خارق العاده است. سیستم فرمان فوق العاده، کنترل و هندلینگ این خودرو را به بهترین شکل ایجاد میکند و سیستم اگزوز اسپرت کاررا T با غرش‌های زیبای خود هر فرد دوستدار خودرویی را به وجد می‌آورد.

اگر کاررا T911 نظر شما را جلب نکرد تمامی لیست اپشن ها را نادیده بگیرید و یک مدل استاندارد بدون هر کیت اضافی را بخرید. در غیر اینصورت دوباره به تفاوت وزن ظاهری آن رجوع میکنید.

بعد از همه ی این موارد ۹۱۱ همچنان به عنوان یک خودروی اسپرت و نه GT به حساب می آید و پورشه کاررا T911 قطعا یک خودرو منحصر به فرد است که در اختیار خواهید داشت.

 

جدول مشخصات فنی:

جدیدترین قیمت: £۸۵,۵۷۶
زمان فروش در انگلستان: Now
موتور: ۲۹۸۱cc 24v flat-six, 365bhp @ 6500rpm, 332lb ft @ 1,700rpm
گیربکس: Seven-speed manual, rear-wheel drive
کارایی: ۴٫۵sec 0-62mph, 182mph, 29.7mpg, 215g/km
وزن / مواد: ۱۴۲۵kg (dry)
ابعاد ( طول / عرض / ارتفاع در میلی متر ): ۴۵۲۷/۱۸۰۸/۱۲۸۵mm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *