تعمیرگاه سوبارو | تعمیرات سوبارو در تعمیرگاه خودروهای خارجی تارک خودرو

تعمیرگاه سوبارو | تعمیرات سوبارو در تعمیرگاه خودروهای خارجی تارک خودرو

سوبارو واحد خودروسازی شرکت ژاپنی بزرگ و خوشه ای سوبارو (در گذشته با نام شرکت صنایع سنگین فوجی شناخته می شد) است؛ براساس آمار ثبت شده در سال ۲۰۱۷، با درنظر گرفتن ظرفیت تولید، سوبارو بیست و یکمین خودروساز بزرگ جهان است.

خودروهای سوبارو به موتورهای چهار سیلندر تخت (اصطلاحا باکسر) با حجم بیش از ۱۵۰۰ سی سی معروف هستند. سیستم چهار چرخ محرک متقارن این شرکت نیز در سال ۱۹۷۲ تجاری شد. در بیشتر کشورها تا سال ۱۹۹۶، موتور باکسر و سیستم چهار چرخ محرک به تجهیزات استاندارد خودروهای کلاس سایز متوسط و کوچک سوبارو تبدیل شدند. تنها نمونه ای که ترکیب این دو ویژگی را ندارد، کوپه ی اسپرت BRZ بوده که طی همکاری مستقیم با تویوتا (GT86) تولید و در سال ۲۰۱۲ عرضه شد. سوبارو BRZ به موتور چهار سیلندر تخت مجهز بوده اما سیستم انتقال قدرت اش دیفرانسیل عقب است. سوبارو همچنین مدل های دارای سیستم توربوشارژ از خودروهای سواری اش هم تولید می کند؛ خودروهایی مثل WRX، لگاسی، اوتبک تیپ XT، اسنت و همچنین مدل های قدیمی لگاسی جی تی و فورستر XT از این نمونه ها هستند.

در کشورهای غربی، معمولا خودروهای سوبارو مشتری های کم تعداد اما پرشور دارد. تیم بازاریابی محصولات شرکت را برای افرادی که به دنبال موتور خاص باکسر، سیستم دو دیفرانسیل و قابلیت های آفرود درکنار خودروهای اسپرت و خوش قیمت سوبارو هستند، تبلیغ می کند.

سوبارو در زبان ژاپنی به معنی خوشه پروین یا ثریا (M45) در صورت فلکی گاو بوده که به هفت خواهران هم مشهور است (البته براساس آموزه های قدیمی، یکی از این هفت ستاره نامرئی است؛ در لوگوی سوبارو هم تنها ۶ ستاره دیده می شود). ۶ ستاره بودن لوگوی سوبارو اشاره ای هوشمندانه به گذشته این برند و فراموش شدن نام شرکت صنایع سنگین فوجی نیز محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *