تعمیر تلسکوپی فرمان برقی/تعمیر جعبه فرمان در تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو

تعمیر تلسکوپی فرمان برقی/تعمیر جعبه فرمان در تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو

جعبه فرمان چیست؟ علائم خرابی این قطعه آشنا شوید

پیش از آنکه در مورد اهمیت جعبه فرمان و کارکرد آن در خودرو و همچنین نحوه ی تعمیر کردنش بدانید، باید در ابتدا پاسخ این سوال را پیدا کرد: جعبه فرمان خودرو چیست؟

در این مقاله، هر آنچه که در مورد جعبه فرمان باید بدانید آورده شده است؛ در ادامه خواهیم خواند که جعبه فرمان و علائم خرابی این قطعه چیست، چگونه باید آن را تعمیر کرد و قیمت تعویض و سرویس کلی آن چقدر است.

جعبه فرمان چیست؟

جعبه فرمان شامل دنده هایی بوده که به راننده اجازه می دهند تا حرکت فرمان دهی دستش به اتصالات و مکانیزم فرمان خودرو برسد و درنهایت چرخ های خودرو بچرخند. جعبه فرمان میزان فرمان دهی راننده را چند برابر می کند؛ به طوری چرخش چرخ های خودرو بیشتر از میزان چرخاندن فرمانش باشد و در واقع راننده با زحمت کمتری رانندگی کند.

بیشتر خودروهای امروزی بازار از فرمان دنده ای و چرخ دنده ای (Rack and Pinion) استفاده می کنند؛ در این سیستم، مکانیزم فرمان یک دنده ی دورانی را روی میله ی دندانه دار می چرخاند و جهت چرخش چرخ های جلوی خودرو تغییر می کند. در برخی از خودروها، سیستم توپی چرخشی وجود دارد؛ در این نوع فرمان، بلبرینگ ها روی یک محرک حلزونی سوار شده اند.

علائم خرابی و مشکل در جعبه فرمان خودرو

همانطور که پیش تر گفته شد، در بیشتر خودروهای امروزی سیستم فرمان از نوع دنده و چرخ دنده بوده که شامل حرکت مداوم چند قطعه به صورت همزمان، اتصالات چند سویه، میله های بزرگ، میله های کوچک و در نهایت میله فرمان است که گاهی اوقات به آن گیربکس فرمان هم گفته می شود.

واحد مرکزی جعبه فرمان مسئول تغییر جهت چرخش فرمان و دریافت اطلاعات ورودی از سمت راننده محسوب می شود؛ بدون جعبه فرمان، چرخ ها نمی چرخند. واحد مرکزی از طریق میله و ستون فرمان تغییرات چرخش فرمان را از کابین دریافت می کند و مکانیزم فرمان گیری را به میله های بزرگ و کوچک هدایت کرده تا چرخ های خودرو به صورت روان و با حداکثر کارایی بچرخند.

مثل دیگر قطعات خودرو، جعبه فرمان هم مستهلک می شود و باید به مرور زمان با افزایش کارکرد خودرو سرویس دهی شده و قطعاتش تعویض شود. بهتر است که سرویس دهی این قطعه به طور منظم و پیش از خرابی اساسی آن انجام شود چرا که با گذشت زمان و عدم رسیدگی به مشکل جعبه فرمان، هزینه تعمیر و تعویض قطعه بسیار بالاتر خواهد رفت. تفاوت بین سرویس منظم و کوتاه با تعمیر کامل جعبه فرمان در هزینه کلی معنی می شود.

میله دندانه دار در سیستم فرمان قطعه ی مهمی بوده که نقشی اساسی در فرمان گیری خودرو و چرخش چرخ ها دارد. با گذشت زمان و کارکرد بیشتر، قطعات مختلف جعبه فرمان مستهلک یا خراب می شوند؛ در صورت نادیده گرفتن علائم خرابی، قطعا تغییر عملکرد فرمان را در پشت فرمان حس خواهید کرد که مثل گذشته نیست. در نظر بگیرید که اگر خرابی جعبه فرمان در هنگام رانندگی اتفاق بیفتد فوق العاده خطرناک خواهد بود؛ با تشخیص دادن علائم و نشانه های خرابی در سیستم فرمان، علاوه بر کاهش هزینه های تعمیر و احتمال تصادف، در زمان هم صرفه جویی خواهید کرد.

نشانه های خرابی جعبه فرمان

خرابی احتمالی جعبه فرمان چند نشانه ی کلی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

سفت شدن فرمان

اولین نشانه در خرابی جعبه فرمان، سفت شدن فرمان و روان نبودن چرخش آن در هنگام رانندگی است. در سیستم های دنده و چرخ دنده ای خودروهای مدرن امروزی قطعه ی کمکی هیدرولیکی نصب می شود که فرمان دادن را راحت تر و سریع تر می کند.

اگر احساس کردید که فرمان کمی سفت شده و مثل گذشته روان نمی چرخد، احتمال دارد که دلیل اصلی، افزایش دما در جعبه فرمان یا کاهش فشار هیدرولیک باشد. مهم نیست که دلیل اصلی سفت شدن فرمان کدام مورد است؛ باید هر چه سریع تر، پیش از اینکه شرایط خطرناک رانندگی ایجاد شود، مشکل سفت شدن فرمان را برطرف کرد. شاید برطرف کردن این مشکل بسیار ساده باشد؛ مثلا اضافه کردن روغن هیدرولیک فرمان یا تنظیم فرمان.

نشتی روغن هیدرولیک فرمان

نشتی روغن هیدرولیک می تواند به جعبه فرمان صدمه وارد کرده و باعث سفت شدن میله فرمان شود. همانطور که گفته شد، گاهی اوقات دلیل سفت شدن فرمان می تواند کاهش روغن هیدرولیک باشد. با این حال، با توجه به اینکه بیشتر سیستم های فرمان خودروهای مدرن هیدرولیکی هستند، نشتی روغن در هر جایی از سیستم فرمان اتفاق می افتد. مشکل در واشرها، مخزن روغن یا هر بخش دیگر از سیستم فرمان باید سریع تر برطرف شود.

در صورتی که نشتی روغن را نادیده بگیرید، اشتباه پرهزینه ای انتخاب کرده اید چرا که کاهش سطح روغن هیدرولیک زمینه ساز افزایش دما و مشکل در میله فرمان و دیگر قطعات سیستم شده و احتمال خرابی اساسی یا حتی شکستن دنده ها بالا می رود. نشتی روغن می تواند سرانجام به تصادف مرگ آور ختم شود.

اما نشتی روغن هیدرولیک فرمان چه نشانه هایی دارد؟ بین نشتی روغن هیدرولیک فرمان با دیگر مایعات خودرو چند تفاوت بزرگ وجود دارد؛ بو یکی از این موارد است که در نشتی روغن هیدرولیک فرمان، حالت سوختگی دارد. رنگ نیز تفاوت دیگر بوده که در روغن هیدرولیک فرمان معمولا قرمز یا صورتی است. همچنین نشتی روغن هیدرولیک فرمان از پشت موتور شروع می شود. در تشخیص نشتی روغن هیدرولیک فرمان حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با برطرف کردن این مشکل، از صدمه دیدن بیشتر جعبه فرمان جلوگیری شود.

خرابی میله فرمان

میله فرمان خراب یا مستهلک نتیجه ی عدم روان کاری مطلوب، افزایش سایش بین قطعات و سرویس دوره ای نامنظم است. اگر به صورت منظم سرویس های دوره ای سیستم فرمان را انجام ندهید، صدای مشخصی از فرمان شنیده می شود. این صدا بر اثر سایش بین قطعات فلزی بوده که با هر بار چرخاندن فرمان شنیده می شود.

اما معمولا این شرایط در چه زمانی اتفاق می افتد؟ اغلب با رانندگی در جاده های ناهموار یا سرعت گیرها. برای مثال اگر دست انداز در جاده و سرعت حرکت خودرو بالا باشد، احتمال دارد که صدای سایش فلزی مشخصی از فرمان شنیده شود. گاهی اوقات با حرکت از روی سرعت گیرهای ورودی پارکینگ فروشگاه های زنجیره ای هم صدای فرمان بلند می شود.

اگر چنین صدایی را شنیدید، منتظر کمک دیگران نباشید و هر چه سریعتر به تعمیرگاه مراجعه کنید تا پس از تشخیص دقیق خرابی، مشکل برطرف و شاید جعبه فرمان تعویض شود.

بوی روغن سوخته

آخرین نشانه ی سفت شدن فرمان که تاثیر منفی در رانندگی دارد، بوی روغن سوخته است. همانطور که گفته شد، روغن هیدرولیک فرمان که قرمز یا صورتی بوده می تواند نشتی پیدا کند؛ این روغن بوی مشخصی دارد. اگر روغن هیدرولیک فرمان نشتی داشته باشد، قطعا به دلیل داغ بودن جعبه فرمان بوی سوختگی کاملا محسوسی استشمام خواهید کرد.

اگر نشتی و سوختگی روغن اتفاق بیفتد، قطعا متوجه این حالت خواهید شد. اگر این اتفاق افتاد، در مکان ایمن پارک و خودرو را متوقف کنید. توجه داشته باشید که در صورت ادامه رانندگی، احتمال دارد که خودرو آتش بگیرد و اگر با خودروی دیگری تصادف کنید، ماشین منفجر خواهد شد.

نحوه بررسی آسیب دیدگی جعبه فرمان

راه های زیادی برای بررسی مشکل و استهلاک جعبه فرمان وجود دارد؛ ابتدا استهلاک دنده و چرخ دنده را بررسی کنید. با چرخاندن فرمان در حالتی که خودرو ساکن است، به دنبال میزان بازی کردن فرمان باشید. نباید پیش از چرخش چرخ ها، فرمان تا 75 میلی متر بچرخد؛ برای آگاهی از میزان دقیق و مجاز بازی فرمان، دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید.

برای بررسی جعبه فرمان، جلوی خودرو را جک بزنید. ترمز دستی را بکشید و پشت چرخ های عقب مانع بگذارید؛ سپس با علامت گذاری روی فرمان میزان بازی آن را تشخیص دهید.

راه دیگر برای چک کردن آسیب دیدگی جعبه فرمان، بررسی میله دندانه دار سیستم فرمان از نظر شل و سفت بودن است. باید این میله را تکان داد و سپس اتصالش را جدا کرد؛ دوباره میله را متصل کنید و اگر به خوبی چفت نشود در جعبه فرمان مشکلی وجود دارد. برای سفت کردن اتصال قلیف می توان از پیچ و مهره استفاده کرد.

تعویض جعبه و میله فرمان

در نظر داشته باشید که فرآیند تعویض جعبه و میله فرمان نیازمند تجهیزات سنگین و گاهی اوقات گران قیمت در کنار تخصص کامل فنی است. بسیاری از قطعات بزرگ و سنگین که در زیر خودرو قرار دارند مثل اتصالات میله ها و مکانیزم فرمان، می توانند با گذشت زمان و افزایش کارکرد خودرو مستهلک شوند.

اگر حس کردید که فرمان سفت شده، احتمالا میله دنده دار فرمان مشکلی ندارد. اما اگر فرمان شل شده باشد و نشتی روغن هیدرولیک وجود دارد، بنابراین باید هر چه سریع تر مکانیک مجرب خودرو را بررسی کند.

اما فرآینده تعمیر و تعویض قطعات جعبه فرمان چگونه است؟ مکانیک برای تعمیر و دیدن زیر خودرو باید از جک استفاده کند. خودرو روی جک بالا می رود، تایرها جدا می شود و سپس سیبک و دنده فرمان باز خواهد شد. در مرحله بعد، میله و جعبه فرمان تعویض شده که در ادامه مقاله هزینه های خرید و تعویض این قطعات در کشورهای خارجی بررسی می شود. مکانیک روغن هیدرولیک فرمان را هم تعویض می کند و سپس چرخ ها بسته می شوند. در مرحله آخر، خودرو پایین آورده شده و جک کنار می رود.

هزینه های تعویض جعبه فرمان با توجه به مدل خودرو متغیر است. اگر خودرو مدل قدیمی باشد، مثل پیکاپ رم 2500 محصول سال 2007، هزینه تخمینی تعویض جعبه فرمان حدود 484 دلار برآورد شده است. این مبلغ شامل حدود 308 دلار برای خرید قطعات و 175 دلار اجرت مکانیک بوده؛ میانگین هزینه تعویض جعبه فرمان در بازار آمریکا برای خودروهای قدیمی جدود 544 دلار است.

البته این برآورد قیمت از ارزان ترین قطعات تعویض جعبه فرمان در آمریکا برای خودروهای قدیمی و معمولی محسوب می شود. برای تعویض جعبه فرمان در خودروهای گران قیمت و لوکس، مثلا پورشه کاین مدل 2014، چیزی حدود 1926 دلار باید هزینه کرد که 1645 دلار مربوط به قطعات و 280 دلار اجرت مکانیک است. میانگین قیمتی برای خودروهای هم رده نیز حدود 2021 دلار محاسبه می شود. آیا ارزش دارد که با چنین قیمت هایی، جعبه فرمان را تعویض کرد؟ برای برخی خودروها مثل محصولات ب ام و، شاید قیمت تعویض جعبه فرمان حتی بیشتر هم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *