تعمیرگاه اسپورتیج | تعمیرگاه تخصصی اسپورتیج در تعمیرگاه کیا تارک خودرو

تعمیرگاه اسپورتیج | تعمیرگاه تخصصی اسپورتیج در تعمیرگاه کیا تارک خودرو

تعمیرگاه مجاز اسپورتیج

اسپورتیج در کلاس خودروهای شاسی بلند کامپکت (از مدل ۲۰۰۴ به بعد در این کلاس تولید شده) قرار دارد و محصول شرکت خودروسازی کره ای کیا از سال ۱۹۹۳ است. کیا مدل جدید اسپورتیج را در سپتامبر سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی کرد؛ این مدل سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد (در آمریکا به عنوان مدل تولیدی ۲۰۱۷ به فروش رسید). براساس گفته های مقامات و تیم طراحی کیا، طراحی اسپورتیج جدید که در بدنه آن خطوط تیز و ملایم دیده می شود، با الهام از جت های جنگنده مدرن انجام شده.

کیا اسپورتیج علاوه بر یک مدل دیزل، با سه نمونه موتور بنزینی عرضه شد. این مدل ها شامل ۱.۶، ۲ و ۲.۴ لیتری بنزینی با قدرت و گشتاور به ترتیب ۱۳۰ اسب بخار و ۱۶۱ نیوتن متر، ۱۶۰ اسب بخار و ۲۰۰ نیوتن متر، ۱۸۵ اسب بخار و ۲۴۱ نیوتن متر در کنار نمونه دیزلی ۲ لیتری توربوشارژ با قدرت ۱۸۱ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر می شود. اسپورتیج ۲۰۱۵ در دو تیپ دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل با موتورهای دیزل توربو GDi با قدرت ۱۷۴ اسب بخار و گشتاور ۲۶۵ نیوتن متر به همراه آپشن گیربکس اتوماتیک دو کلاچ و همچنین موتور سری R دیزل با قدرت ۱۸۲ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر هم تولید شده است.

کیا اسپورتیج جدید در بازار آمریکای شمالی در سه نسخه LX، EX و SX فروخته می شود. مثل مدل های تولید سال های گذشته، اسپورتیج در چند نمونه با انتخاب از بین دو موتور بنزینی چهار سیلندر با حجم های ۲.۴ لیتر تنفس طبیعی و ۲ لیتری توربوشارژ در دسترس آمریکایی ها قرار گرفته؛ مدل ۲.۴ لیتری ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۳۷ نیوتن متر گشتاور دارد، در حالی که نمونه ی توربوشارژ با ۲۴۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور و همچنین تفاوت اندک در عملکرد فنی با در نظر گرفتن تیپ دیفرانسیل جلو یا دو دیفرانسیل، تولید شده است. هر دو مدل بنزینی بازار آمریکا به گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته مجهز هستند.

——————————————

توضیحات تکمیلی

کیا اسپورتیج در دو اتاق از سال 2007 وارد کشورمان شده است. که اتاق اول آن با موتور 2700 سی سی، گیربکس 4 دنده و اغلب آن ها 4WD می باشند. و اتاق دوم با موتور 2400 سی سی و گیربکس 6 دنده و غالبا دارای سیستم 4WD بوده اند. این SUV کوچک از محبوبیت بالایی مخصوصا در اتاق 2011 به بعد برخوردار بوده و مدل 2007 آن می توان گفت از کیفیت بالایی نسبت به سایر خودروهای هم مدل خود برخوردار بوده است و پس از گذشت سال ها نیز اکثر مالکان آن ها از قابلیت ها و کیفیت این خودرو راضی بوده اند.

تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو تمامی تعمیرات فنی این مدل از خودروهای کیا (اسپورتیج) را به صورت تخصصی و با استفاده از امکانات و تجربیات بالای خود ارائه می نماید. و تمامی تعمیرات زیر نظر مهندس میرزایی مدیر سابق کمپانی آسان موتور و اطلس خودرو انجام می پذیرد.

تعمیرات خاص کیا اسپورتیج در دو مدل 2007 و 2011 به بعد به قرار زیر می باشد:

  1. تعمیر جعبه فرمان هیدرولیک اسپورتیج 2007 و جعبه فرمان برقی اسپورتیج 2011 جهت رفع روغن ریزی و رفع صدای جعبه فرمان و سفتی فرمان
  2. تعمیر کوپلینگ دیفرانسیل عقب جهت رفع ایراد لرزش، ضربه ابتدای حرکت و خصوصا در سر پیچ ها
  3. رفع ایراد هرز شدن هزارخاری هوزینگ دیفرانسیل گیربکس در اسپورتیج های مدل 2011 به بعد و از کار افتادن 4WD 
  4. رفع ایراد لاستیک سایی عقب و عدم تعادل در سر پیچ ها و پرش در دست اندازها خصوصا در اسپورتیج 2011
  5. تعمیرات گیربکس اتوماتیک ها دنده و 6 دنده کیا اسپورتیج قدیم و جدید و رفع ایراد توربین در اسپورتیج 2011
  6. رفع ایراد یاتاقان زدن موتورهای 4 سیلندر و 2400 سی سی در خودروهای اسپورتیج 2011، بازسازی موتورهای شاطون زده، تعمیر اویل پمپ و بالانسر
  7. رفع ایراد خالی کردن پدال ترمز یا قفل شدن چرخ ها و یا روغن نرسیدن به چرخ ها در اسپورتیج قدیم مربوط به ABS
  8. رفع ایراد کمپرسور کولر اسپورتیج 2011 جهت خنک نکردن در حالت درجا و ترافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *