تعمیرگاه باکستر | تعمیرات تخصصی خودروی پورشه باکستر در تارک خودرو

تعمیرگاه باکستر | تعمیرات تخصصی خودروی پورشه باکستر در تارک خودرو

پورشه باکستر خودرویی رودستر دو سرنشینه با طرح موتور میانی است. پس از مدل ۹۱۴، باکستر اولین خودروی پورشه بوده که اساس آن طراحی کروک است و بر پایه مدلی دیگر طراحی نشده است. نسل اول باکستر (کد ۹۸۶) در اواخر سال ۱۹۹۶ رونمایی شد؛ این مدل به پیشرانه ی ۶ سیلندر تخت با حجم ۲.۵ لیتر مجهز بود. طراحی بدنه اولین باکستر کاملا براساس مدل مفهومی باکستر کانسپت محصول سال ۱۹۹۳ شکل گرفته بود. مدل پایه باکستر در سال ۲۰۰۰ به پیشرانه ۲.۷ لیتری مجهز و همچنین نسخه جدید باکستر اس با پیشرانه ۳.۲ لیتری هم عرضه شد. هر دو نسخه پایه و اس باکستر در سال ۲۰۰۳ با ظاهر جدید و افزایش قدرت پیشرانه به روز رسانی شدند.

تولید مدل ۹۸۶ باکستر سال ۱۹۹۶ در خط تولید مدل ۹۲۸ در اشتوتگارت آلمان آغاز گردید. علاوه بر این، شرکت خودروسازی والمت هم طی قراردادی مستقیم با پورشه، تولید این مدل را در فنلاند استارت زد. تا سال ۲۰۰۳ که شاسی بلند کاین رونمایی شد، باکستر پرفروش ترین خودروی پورشه از سال ۱۹۹۶ بود. از سپتامبر سال ۲۰۱۲، خط تولید جدید باکستر در کارخانه ی سابق کارمان واقع در شهر اسنابروک آلمان آغاز به کار کرده است.

پورشه در سال ۲۰۰۵ نسل دوم باکستر را با کد ۹۸۷، پیشرانه ی قدرتمندتر و طراحی الهام گرفته شده از سوپراسپرت کاررا جی تی رونمایی کرد. افزایش قدرت پیشرانه در مدل ۲۰۰۷ و پس از بهره گیری از موتور کیمن انجام شد. در سال ۲۰۰۹، مدل های مختلف باکستر چند به روز رسانی ظاهری و فنی دریافت کردند و قدرت پیشرانه و عملکرد فنی این خودرو افزایش پیدا کرد. از نسل سوم پورشه باکستر (کد۹۸۱) در نمایشگاه خودرو ژنو سال ۲۰۱۲ رونمایی گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *