تعمیرگاه رنجرور | تعمیرگاه تخصصی خودروهای خارجی تارک خودرو

تعمیرگاه رنجرور | تعمیرگاه تخصصی خودروهای خارجی تارک خودرو

تعمیرگاه رنجرور

لندرور رنجرور (معمولا تنها با نام رنجرور شناخته می شود) خودرویی دو دیفرانسیل محصول شرکت لندرور است؛ البته لندرور برندی زیرمجموعه از شرکت جگوار لندرور بوده و از طرفی، تاتا موتورز هند مالک جگوار لندرور است. اولین مدل رنجرور سال ۱۹۷۰ در خط تولید شرکت انگلیسی بریتیش لیلاند تولید شد؛ این خودرو که در کلاس مدل های لوکس قرار می گیرد، هم اکنون در نسل چهارم تولید است.

چند مدل شاسی بلند بر پایه رنجرور تولید می شود؛ رنجرور اسپرت، رنجرور ایووک و رنجرور ولار از مدل های زیرمجموعه رنجرور محسوب می شوند.

شرکت رور (پایه گذار نام و برند لندرور)، در سال ۱۹۵۱ به دنبال تولید خودرویی بزرگ تر از سری لندرور بود؛ در این زمان بود که پروژه رور پی ۴ دو دیفرانسیل رود رور با تلاش های گوردون بشفورد آغاز شد. این پروژه در سال ۱۹۵۸ متوقف و ایده ساخت رنجرور تا سال ۱۹۶۶ که چارلز اسپنسر کینگ و بشفورد برای طراحی خودرویی جدید همکار شدند، کنار گذاشته شد.

در سال ۱۹۶۷، اولین مدل اولیه از رنجرور (با شماره پلاک SYE 157F) با همان ظاهر کلاسیک اما طرح متفاوت در جلوپنجره و چراغ های جلو تولید شد. طراحی رنجرور در سال ۱۹۶۹ نهایی شد؛ ۲۶ دستگاه از مدل اولیه رنجرور بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۰ تولید و با شماره پلاک های YVB151H تا YVB177H مجوز تردد جاده ای دریافت کردند.

مدل YVB153H با اینکه سومین دستگاه تولیدی بود، اما به دلیل رنگ بدنه آن برای تبلیغات انتخاب شد و باور بر این بوده که این نمونه، اولین دستگاه تولیدی رنجرور است. نام ولار از واژه ای ایتالیایی به معنی قصد به پوشاندن و مخفی کردن برگرفته شده؛ جف میلر مهندس توسعه و ساخت رنجرور از این نام برای ثبت مجوز تردد مدل های پیش تولید رنجرور استفاده کرد. پس از آن، شرکتی به نام ولار در لندن تاسیس شد؛ این شرکت ۴۰ مدل پیش اولیه از رنجرور را بین سال های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۰ تولید کرد. بیشتر خودروهای تولیدی ولار در این سال ها همچنان در نزد مالکانشان به سر می برند و بازسازی شده اند.

رنجرور به طور رسمی در سال ۱۹۷۰ عرضه شد. یک دستگاه از رنجرور کلاسیک به عنوان نمونه ای برای نشان دادن طراحی صنعتی در اوایل دهه ۱۹۷۰ در موزه لوور پاریس به نمایش گذاشته شد.

در سال ۱۹۷۱، جینجر بیکر درامر سابق گروه موسیقی کِریم پشت فرمان رنجرور تازه عرضه شده نشست و از الجزیره به نیجریه رانندگی کرد تا استودیویی در این منطقه تاسیس و با فلا کوتی دیدار و همکاری کند. در این سال ها، مسابقات رالی داکار وجود نداشت و رالی صحرا میدان جاده های ناهموار برای سنجش مقاومت خودرو بود.

در سال ۱۹۷۲، اولین اکتشاف با استفاده از خودرو برای پیمودن شمال تا جنوب آمریکا و گذر از گسست درین ثبت شد. چند دستگاه رنجرور ویژه استفاده شده در این اکتشاف این روزها در کلکسیون صنعت خودروسازی بریتانیا واقع در گیدون واریک شر انگلستان به نمایش گذاشته شده اند.

بین سال های ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۷، خودروهای لندرور در آمریکا تنها از طریق واردات موازی و بازار خاکستری فروخته می شدند. لندرور در ۱۶ مارس سال ۱۹۸۷ به طور رسمی فروش رنجرور را در آمریکا آغاز کرد. از آن زمان تا سال ۱۹۹۳، تبلیغات لندرور در آمریکا تنها به رنجرور محدود بود چرا که تنها این خودرو از لندرور در این کشور فروخته می شد. در سال ۱۹۹۳، پس از عرضه دیفندر ۱۱۰ و سپس لندرور دیسکاوری، شعبه آمریکای لندرور نام رسمی گرفت.  

مدل ها و برندهای زیرمجموعه رنجرور از دهه ۱۹۹۰ مطرح و عرضه شدند. در سال ۲۰۰۴، لندرور، رنجرور اسپرت را رونمایی کرد. این مدل براساس پلتفرم لندرور دیسکاوری تولید شد؛ در مدل های بعدی رنجرور از پلتفرم های جدیدتر استفاده شد. از این مدل ها می توان به رنجرور ایووک محصول سال ۲۰۱۱ و رنجرور ولار (که براساس مدل های پیش تولید رنجرور کلاسیک نام گذاری شده) تولید شده در سال ۲۰۱۷ نام برد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *