تعمیرگاه لندرور | تعمیرگاه تخصصی خودروهای خارجی تارک خودرو

تعمیرگاه لندرور | تعمیرگاه تخصصی خودروهای خارجی تارک خودرو

لندرور برند خودروساز انگلیسی بوده که به تولید خودروهای دو دیفرانسیل با توانایی های رانندگی آفورد مشهور است؛ این برند در اختیار شرکت مادر جگوار لندرور (JLR) قرار دارد که البته از سال ۲۰۰۸ به عنوان زیر مجموعه شرکت خودروسازی تاتا موتورز هندوستان فعالیت می کند. هم اکنون جگوار لندرور خودروهای لندرور را در کشورهای برزیل، چین، هند، اسلوواکی و بریتانیا مونتاژ و تولید می کند. نام لندرور اولین بار در سال ۱۹۴۸ با تولید خودرویی دو دیفرانسیل و آفرود ساده و معمولی محصول شرکت خودروسازی روور انگلیس مطرح شد؛ اما این روزها، خودروهای ساخت لندرور در دسته ی خودروهای شاسی بلند لوکس و گران قیمت قرار می گیرند.

لندرور در سال ۱۹۵۱ حکم سلطنتی را از پادشاه جرج ششم دریافت و ۵۰ سال بعد در سال ۲۰۰۱، به دلیل مشارکت فعال در تجارت کشور جایزه ویژه ملکه برای دستاوردهای اقتصادی را کسب کرد. با گذشت زمان، لندرور به برندی مستقل تبدیل شد (برای مدتی حتی به یک شرکت هم تبدیل شده بود) و محصولات متنوع از کلاس خودروهای آفرود دو دیفرانسیل تولید و عرضه کرد. این برند در سال ۱۹۷۰ مدل لوکس رنجرور را عرضه کرد؛ پس از این خودرو، مدل دیسکاوری و فریلندر (سال های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۷) تولید شدند که به ترتیب در کلاس میانه و پایه قرار می گیرند. همچنین در سال ۱۹۹۰، مدل جدید لندرور دیفندر عرضه شد؛ هم اکنون سبد محصولات لندرور شامل دو مدل دیسکاوری، چهار نسخه متفاوت از رنجرور و پس از سه سال توقف تولید، نسل دوم دیفندر است که به عنوان مدل سال ۲۰۲۰، مثل نسل اول در دو نسخه با فاصله محوری کوتاه و بلند تولید می شود.

برای نیم قرن (از اولین لندرور محصول سال ۱۹۴۸ تا سال ۱۹۹۷ که فریلندر رونمایی شد) خودروهای لندرور و رنجرور براساس طرح فریم جعبه ای شکل تولید شدند. لندرور تا سال ۲۰۱۶ که تولید نسل اول دیفندر متوقف شد از فریم های جعبه ای شکل مستقل سنتی استفاده می کرد؛ در سال ۲۰۱۷ با تولید مدل دیسکاوری، لندرور طرح شاسی مستقل را کنار گذاشت و از شاسی مونوکوک (یکپارچه) بهره برد. از سال ۲۰۱۷ تا امروز، تمام خودروهای لندرور و رنجرور با طرح یکپارچه شاسی و بدنه تولید می شوند.

لندرور پس از ۶۲ سال تولید مدل های دو دیفرانسیل، از سال ۲۰۱۰ خودروهای تک دیفرانسیل مثل هر دو نسخه از فریلندر و همچنین شاسی بلند ایووک را هم به محصولاتش اضافه کرده است. پس از تولید مدل تک دیفرانسیل فریلندر، لندرور نمونه تک دیفرانسیل دیسکاوری اسپرت را هم در برخی از کشورها عرضه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *