تعمیر ترمز دستی برقی خودروهای پورشه، بنز و بی ام و در تعمیرگاه تارک خودرو

تعمیر ترمز دستی برقی خودروهای پورشه، بنز و بی ام و در تعمیرگاه تارک خودرو

تعمیر ترمز دستی برقی در تعمیرگاه تارک خودرو

خودروسازها همیشه در حال تلاش هستند تا رانندگی را ساده ترکنند؛ مصداق این ادعا را می توان ترمز دستی برقی دانست که روز به روز در خودروهای بیشتری نصب شده و جایگزین ترمز دستی مکانیکی سنتی می شود. در این مقاله، با نحوه ی کارکرد این نوع ترمز خودرو و کار کردن با آن آشنا خواهید شد.

ترمز دستی برقی چگونه کار می کند؟

در ترمز دستی مکانیکی و سنتی، زمانی که دسته ترمز بالا باشد یک کابل در سیستم ترمز کشیده می شود. این کابل، به لنت های ترمز چرخ عقب فشار وارد کرده و در نتیجه دیسک ترمز یا کاسه ی ترمز فعال می شود؛ حاصل این عمل متوقف کردن خودرو است. در برخی از خودروها، برای ترمز دستی لنت و دیسک جداگانه تعبیه شده که از سیستم ترمز اصلی مستقل است. مهم نیست که ترمز برقی خودرو از چه نوعی باشد، اصول کارکرد سیستم یکسان خواهد بود؛ یعنی که با فشردن یک دکمه یا بالا کشیدن اهرم، چرخ های عقب قفل می شود و خودرو از حرکت باز می ایستد.

فرآیند کلی در ترمزهای دستی برقی که گاهی به آن ها ترمزهای برقی پارک هم گفته می شود به همین صورت بوده اما برای فعال شدن مکانیزم قفل چرخ ها از موتورهای برقی استفاده می شود. با فشردن دکمه ی ترمز دستی برقی، موتورهای برقی لنت های ترمز را به دیسک ها می فشارند. گاهی اوقات می توان صدای وزوز مشخصی هم با فعال کردن ترمز دستی برقی شنید که این صدا اطمینان خاطر از سالم بودن موتورهای برقی در سیستم ترمز است.

در بیشتر سیستم های ترمز دستی برقی، حالت ترمزگیری و قفل چرخ ها با فشردن پدال گاز به صورت خودکار غیرفعال می شود. در خودروهایی که گیربکس دستی دارند، با فشردن پدال کلاچ تا سطحی که خودرو آماده ی حرکت می شود، موتورهای برقی ترمز دستی غیرفعال می شود. استاندارد خاصی برای غیرفعال شدن خودکار ترمز دستی برقی در خودروسازی وجود ندارد؛ در برخی سیستم ها با کلاچ گرفتن و به محض فشردن پدال گاز ترمز دستی برقی غیر فعال می شود اما در انواع دیگر باید دور موتور تا میزان مشخصی بالا برود.

به همین خاطر، جهت عادت کردن برای رانندگی با خودرویی که گیربکس دستی و ترمز دستی برقی دارد، کمی زمان لازم است. فعال شدن ترمز دستی برقی می تواند کاملا محسوس باشد و غیرفعال شدن آن هم محسوس تر. امکان دارد که چند بار خودرو را خاموش کنید تا به مرور به حالت فعال و غیرفعال شدن خودکار ترمز دستی برقی عادت کنید.

با گذشت زمان، در نهایت رانندگی با خودروی گیربکس دستی و مجهز به ترمز دستی برقی مثل دیگر بخش های رانندگی آسان خواهد شد.

ترمز دستی برقی در خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک

کار کردن با ترمز دستی برقی در خودروهای اتوماتیک بسیار ساده تر است؛ در این خودروها، به محض فشردن پدال گاز سیستم به صورت خودکار غیرفعال می شود.

برخی خودروها در سیستم ترمز برقی به حالت «نگه داشتن خودکار در شیب» هم مجهز هستند. در این سیستم، شیب دار بودن جاده تشخیص داده شده و زمانی که خودرو متوقف شود، به صورت خودکار ترمز دستی برقی فعال می شود و نیازی به دخالت راننده نیست. به لطف این سیستم، شروع حرکت در سربالایی به سادگی انجام می شود چرا که تنها با فشردن پدال گاز ترمز دستی غیرفعال شده و خودرو به عقب نمی رود.

در برخی از خودروها، مثل محصولات فولکس واگن، دکمه ی ترمز دستی برقی در زیر پدال ترمز هم نصب شده است. در این خودروها، باید پدال ترمز را تا انتها فشرد؛ در پایین ترین حالت پدال ترمز، کمی سفتی حس می شود که برای مکانیزم ترمز دستی برقی ایجاد شده. فشردن کامل پدال تا انتها، سوییچ ترمز دستی برقی را فعال می کند.

البته که می توان ترمز دستی برقی را به راحتی با فشردن کلید مخصوص آن روی کنسول مرکزی هم فعال کرد. در برخی از خودروها، با خاموش کردن موتور، ترمز دستی برقی به صورت خودکار فعال می شود؛ در این مدل ها صدای مشخصی برای فعال شدن ترمز دستی برقی و هوشیاری راننده پخش می شود. 

ترمز دستی برقی چه کاستی هایی دارد

به غیر از مشکل بودن عادت کردن به سیستم های خودکار ترمز دستی برقی، بزرگ ترین ایراد احتمالی این نوع سیستم ها این است که تعویض لنت ترمز در خانه غیر ممکن می شود. برای باز کردن کالیپر و بیرون کشیدن لنت و دیسک به کامپیوتر ویژه و گران قیمت نیاز خواهد بود.

علاوه بر این، با ترمز دستی برقی نمی توان حرکات نمایشی و اصطلاحا دستی کشیدن انجام داد؛ البته که ما چنین موارد را توصیه نمی کنیم!

ترمز دستی برقی؛ خوب یا بد؟

عملکرد ترمزهای دستی برقی در مقایسه با نمونه های مکانیکی و قدیمی قابل اعتمادتر است؛ علاوه بر این، در خودروهایی که ترمز دستی برقی دارند، کنسول مرکزی کابین فضای بیشتری خواهد داشت و بخشی از پیچیدگی های رانندگی هم حذف می شود. شاید عادت کردن به این نوع ترمز به زمان نیاز داشته باشد اما به نظر می رسد که مزیت های ترمز دستی برقی بیشتر از کاستی هایش باشد.

——————————————

تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو با مدیریت مهندس محمد میرزایی یکی از آن محدود تعمیرگاه ها می باشد که با تجربه و سابقه درخشان، ابزارهای مخصوص و با تکیه بر تجربه فنی نیروهای کارآمد خود اقدام به رفع ارور EPB خودروهای وارداتی می کند. بعد از خدا یک دهه رضایت مشتری پشتیبان کار ماست.

همراه: ۴ ۳۰۰ ۳۰۰ ۰۹۱۰ لطفا به صفر نهصد و ده اول شماره دقت فرمایید

ایمیل: m.mirzaei.2307 [@] gmail.com
ثابت: ۴۴۹۰۵۶۲۰-۰۲۱

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت “تماس با تارک خودرو” استفاده کنید.

مسیر ۱: اتوبان شیخ فضل الله، خروجی دوم پارک چیتگر به جاده مخصوص، بعد از گروه بهمن، خ امید، دوم شرق پ ۹
مسیر ۲: اتوبان آزادگان، خروجی شهید لشگری غرب نرسیده به ایران خودرو، خ امید، دوم شرقی، پلاک ۹
مسیر ۳: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج، بعد از گروه بهمن، خ امید کوچه دوم شرقی پلاک ۹

 ———————مکان ما بر روی گوگل مپ مکان تارک خودرو بر روی گوگل مپ ———————


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *