برق دزدی و رفع ایراد برقی پورشه، بنز و بی ام و در تعمیرگاه تارک خودرو

برق دزدی و رفع ایراد برقی پورشه، بنز و بی ام و در تعمیرگاه تارک خودرو

برق دزدی و رفع ایراد برقی: امروزه خودروهای بروز و پیشرفته دارای سیستم های برقی مختلف و بسیار پیچیده ای هستند. این سیستم ها شامل سیم کشی، یونیت های الکترونیکی (کامپیوترها)، سنسورها، عملگرهای مختلف و همچنین باطری، دینام، استارت و سایر موارد می باشند.

در یک خودرو علاوه بر موتور، گیربکس و متعلقات نیروی محرکه سایر قسمت ها نیز به مدارهای الکتریکی احتیاج دارند تا بتوانند امکانات مختلف را به راحتی برای راننده فراهم سازند.

در گذشته اولین چیزی که از اسم تعمیرگاه به ذهن ما می رسید، تعمیرات مکانیکی بود. و حتی به اصطلاح عامیانه به تعمیرگاه، مکانیکی گفته می شد. اما امروزه بخش زیادی از تعمیرات خودرو در تعمیرگاه ها توسط واحد برقی انجام می پذیرد که این واحد توانایی عیب یابی و رفع ایراد و تعمیر تمامی امکانات خودرو را که با جریان الکتریکی کار می کند، دارد.

یکی از مشکلاتی که در خودروها پیش می آید، مصرف جریان الکتریکی توسط یکی از سیستم ها در زمان خاموشی خودرو می باشد. که این مشکل را اصطلاحا برق دزدی می نامند. و بر اثر آن ذخیره باطری خودرو تخلیه شده و در زمان روشن کردن، خودرو توان استارت را ندارد.

برق دزدی بسته به اینکه از کدامیک از مصرف کننده ها باشد و مقدار جریانی که از باتری کشیده می شود، در زمان کوتاه یا طولانی باعث تخلیه شدن باتری می گردد.

روش پیدا کردن برق دزدی در خودروها:

ابتدا یک آمپرمتر را سری با سر باتری قرار می دهند و مقدار جریان را زمانی که خودرو خاموش است اندازه گیری می کنند. و پس از آن فیوزها را یکی یکی خارج کرده و مقدار آمپر عبوری را چک می نمایند. هر کدام از فیوزها که با جدا شدن آن از مسیر باعث از بین رفتن آمپر اضافی شد، سیستم متصل به آن مصرف کننده ای است که جریان اضافی از باتری کشیده و در اصل باعث برق دزدی می شود.

این کار نیاز به اطلاعات نقشه های سیم کشی دقیق خودرو و توانایی تحلیل مدارهای الکتریکی دارد. که این امر در تعمیرگاه تارک خودرو توسط مهندسین برق و الکترونیک در خودروهای مختلف از جمله پورشه، بنز، BMW تا تویوتا، هیوندای و کیا و به عبارتی خودروهای اروپایی و آسیایی انجام می پذیرد. و تمامی نقشه های برقی کمپانی های خودروسازی با جزئیات کامل و دسترسی به سایت های کمپانی ها در تعمیرگاه تارک خودرو وجود دارند. 

——————————————

تعمیرگاه تخصصی تارک خودرو با مدیریت مهندس محمد میرزایی یکی از آن محدود تعمیرگاه ها می باشد که با تجربه و سابقه درخشان، ابزارهای مخصوص و با تکیه بر تجربه فنی نیروهای کارآمد خود اقدام به رفع مشکلات برقی و سرویس دهی خودروهای اروپایی و آسیایی می کند. بعد از خدا یک دهه رضایت مشتری پشتیبان کار ماست.

همراه: ۴ ۳۰۰ ۳۰۰ ۰۹۱۰ لطفا به صفر نهصد و ده اول شماره دقت فرمایید

ایمیل: m.mirzaei.2307 [@] gmail.com
ثابت: ۴۴۹۰۵۶۲۰-۰۲۱

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت “تماس با تارک خودرو” استفاده کنید.

مسیر ۱: اتوبان شیخ فضل الله، خروجی دوم پارک چیتگر به جاده مخصوص، بعد از گروه بهمن، خ امید، دوم شرق پ ۹
مسیر ۲: اتوبان آزادگان، خروجی شهید لشگری غرب نرسیده به ایران خودرو، خ امید، دوم شرقی، پلاک ۹
مسیر ۳: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج، بعد از گروه بهمن، خ امید کوچه دوم شرقی پلاک ۹

برای کارشناسی فنی خودروی خود (کلیک کنید)

 ———————مکان ما بر روی گوگل مپ مکان تارک خودرو بر روی گوگل مپ ———————

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *