نمایش آینده خودروهای الکتریکی و خودران توسط پژو E-Legend

نمایش آینده خودروهای الکتریکی و خودران توسط پژو E-Legend

نمایش آینده خودروهای الکتریکی و خودران توسط پژو E-Legend

نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۸

به گزارش تارک خودرو: طرح مفهومی پژو E – Legend امکاناتی دارد که کوپه ۵۰۴ را به یاد می آورد مثلا قرارگیری لوگو پژو بر روی یک کاپوت طولانی و شیب دار.

 

پژو بخاطر الهام گرفتن برای آخرین کانسپت E – Legend خود نگاهی به گذشته داشته، این خودرو در ۲ اکتبر در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد شد.

 

این کوپه دو درب براق، آماده برای یک آینده الکتریکی و خودران است. اما استایل کوپه ۵۰۴ پینیفارینا که در سال ۱۹۶۹ ارائه شده را تداعی می کند.

 

البته منظور ما این نیست که کوپه ۵۰۴ آپگرید شده است. ژیل ویدال مدیر طراحی پژو می گوید: ما می خواهیم به آن نقطه یا مرحله برسیم که این خودرو بتواند در آینده نیز هیجان انگیز باشد. بعضی از جزئیات و جنبه هایی که به ۵۰۴ مربوط باشد وجود دارد اما این خودرو یک محصول neo – retro ( از شرکت های زیر مجموعه پژو ) نیست.

کوپه ۵۰۴ تا سال ۱۹۸۳ در خط تولید قرار داشت و از جمله مواردی که باعث می شود با دیدن E – Legend کوپه ۵۰۴ را به یاد بیاوریم عبارتند از: قرارگیری آرم خودرو بر روی کاپوت شیب دار ماشین، ستون پایه مشکی و تر و تمیز سقف، لبه های چاقویی شکل گلگیر و به طور کلی حالت کوپه اسپرتی که ظاهر E – Legend دارد.

کاپوت کشیده و بدنه کوتاه در ذهن هر کسی نقش می بندد. این فرم خیلی خوب قابل تشخیص می باشد. در این رابطه طراح ارشد پژو، ویدال می گوید: ” این یک زبان طراحی جسورانه برای آینده است “. با این تفاسیر هر چند که ظاهر E – Legend شبیه به ۵۰۴ هست اما یکی از سر نخ هایی که می توان پیدا کرد تا گفت E – Legend مدل آپگرید ( بازسازی ) شده کوپه ۵۰۴ نیست، ستون تر و تمیز سقف آن می باشد.

 

جاسازی های مرتب و آراسته المان های مختلف این خودرو گویی به راننده خوش آمد می گوید و او را ترغیب می کند که من برای یک رانندگی خودکار یا دستی آماده هستم. البته باید متذکر شد که منظور از رانندگی خودکار، عدم دخالت کامل انسان در هدایت خودرو می باشد.

 

شکل صندلی های داخل E – Legend نیز همانند پژو ۵۰۴ طراحی شده است اما با ظاهری مدرن تر. روکش صندلی ها از پارچه مخملی به رنگ زمرد کبود می باشد.

 

طراحی مفهومی باقیمانده ی فضای داخلی به طور محسوس مربوط به آینده است با یک صفحه نمایش سراسری که بالای جای پای سرنشینان گذاشته شده و برای سرگرمی، جهت یابی مسیر و مانیتورینگ عملکرد ماشین استفاده می شود. در حالت خودکار ( یا حالت دفتری )، می توان صندلی ها را خوابیده تر کرد و عقب برد و با چرخش فرمان و جمع شدن صفحه نمایش جلوی خودرو افکت تئاتری ایجاد کرد.

 

همکاری در فناوری E – Legend برای گروه PSA یک فرصت برای خودنمایی می باشد. در آخرین گزارش ها این گروه با یک شرکت تخصصی در زمینه تشخیص صدا به نام SoundHound که یک شرکت Silicon Valley ( یک منطقه در جنوب خلیج سانفرانسیسکو ) می باشد، همکاری تکنولوژی کرده اند. طراحی بیرونی کانسپت E – Legend توسط نیکلاس بریسونو و فضای داخلی آن توسط کریستوف پیلات انجام شده است.

 

تمامی تجربه های کاربر و رابطه انسان و ماشین ( HMI ) تحت برنامه UXCT گروه PSA جمع آوری شده اند. گروهی شامل یک تیم ۱۲ نفره از متخصص ها مانند طراح اطلاعات سرگرمی، ارگونومی، کدنویسی و صدا. پژو هیچ برنامه ای برای تولید E – Legend ندارد. اما مدیران این شرکت خودروساز به این موضوع اشاره کرده اند که ابعاد نمونه ی تولیدی شبیه به خودروهای تولید شده نرمال ولی با ظاهری نزدیک به نسخه ی کانسپت آن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *