بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید سری ۳ (۲۰۱۹): نمونه اولیه G20

بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید سری ۳ (۲۰۱۹): نمونه اولیه G20

بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید سری ۳ (۲۰۱۹): نمونه اولیه G20

به گزارش تارک خودرو: بی ام و سری ۳ به عنوان یک خودروی امیدوارکننده شناخته شده است که از ماشین های دارای اتاق‌های کوچک تا متوسط جذاب تر است. دلیلش شاید این باشد که به طور سنتی رانندگی با این ماشین برای سرنشینان سرگرم کننده است.

در سال ۲۰۱۹، بی ام و سری ۳ وارد نسل بعدی G20 خواهد شد. هیچ بخشی از خودروهای قبلی در آن وجود ندارد؛ بی ام و سری ۳ یک خودروی کاملا جدید است. و از لحاظ جذابیت، شرکت سازنده برای ویژگی های سرگرمی، درست به همان اندازه تکنولوژی های رانندگی نیمه خودکار و یا رابط های کاربر اطلاعاتی، ارزش قائل شده است. پیتر لنگن، مدیر ارشد بخش دینامیک‌های رانندگی بی ام و می گوید: “ما می خواهیم اضطراب و التهاب سرنشینان را کاهش دهیم. مشتریان ما پول زیادی پرداخت می کنند بنابراین رانندگی با این ماشین باید سرگرم کننده باشد.

 

[fpc_post_grid]

اخبار و مقالات
[catlist name=news-and-articles numberposts=2]
مطالب آموزشی
[catlist name=tutorial numberposts=2]

 

ما اوایل یک نمونه اولیه از سری ۳ را در جاده ای از مرکز آزمایش بی ام و تا نوربرگ رینگ و روی مدار نوردشیلایف تست کردیم.

نتایج اولیه: برای رانندگی مطلوب است.

 

بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید
بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید سری ۳ (۲۰۱۹): نمونه اولیه G20

 

چرا تست نوربرگ رینگ باید انجام شود؟

مهندسان بی ام و، نوربرگ رینگ را به عنوان “خانه طبیعی” برای سری ۳ توصیف می کنند. نمونه اولیه که آن را کامل کرده ایم، هزاران مایل در نوربرگ رینگ و جاده های اطراف آن آزمایش شده است.

البته، سری ۳ جدید تنها در نوربرگ رینگ تست نمی شود – مقدار قابل توجهی از آزمایش‌ها در مراکز خصوصی و در جاده های عمومی در ایالات متحده آمریکا، فرانسه و ولز انجام شده اند. جاده‌های ولز هدیه‌ای برای تست‌کنندگان و مهندسین خودروهای شاسی هستند زیرا خلوت و پر از جاده های رانندگی عالی می‌باشند. همینطور جاده های ساحلی انگلستان، این مسیرها ویژگی های خاص و چالش برانگیزی دارند که در بریتانیا منحصر به فرد هستند و باعث می شود بسیاری از سازندگان اتومبیل میزان راحتی خودروهای خود را در سواحل آن تست کنند.

توزیع وزن سری ۳ مانند قبل ۵۰:۵۰ باقی مانده است و ۵۵ کیلوگرم از سنگینی آن بسته به تنظیمات کاهش یافته است. مرکز گرانش ۱۰ میلی متر ضخامت دارد و طول آن تا ۳۰ میلیمتر افزایش یافته است (البته هنوز در مرحله طراحی است).

ساختار خودرو نیز با استحکام بیشتری همراه شده است و فاصله بین محور جلو و عقب آن طول بیشتری دارد که تا حدودی بدلیل فضای داخلی و تا حدی برای ثبات در سرعت های بالاست.

کدام موتور برای این نمونه اولیه مناسب است؟

این یک مدل بی ام و، ۳۳۰ با موتور بنزینی و چهار سیلندر ۲٫۰ لیتری که نسخه تکامل یافته ای از خودروی فعلی است. نمونه اولیه این مدل دارای یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته می باشد.

قدرت بی ام و ۵ کیلو وات (نزدیک به ۷ اسب بخار) و گشتاور ۵۰ نانومتر (۳۷ فوت) افزایش یافته است، در حالی که مصرف سوخت نیز ۵ درصد افزایش یافته است. به عنوان یک نقطه مرجع، خودرو ۳۳۰ فعلی ۲۴۸ اسب بخار و گشتاور آن ۲۵۸ فوت است و بسته به مشخصه های خودرو، مصرف سوخت آن بین ۴۲٫۲ و ۴۸٫۷ می باشد.

اطلاعات رسمی ما درباره بقیه محدوده موتور کم است؛ طراحی بی ام و در حال حاضر تکمیل شده است و تاکید سازنده به طور کامل بر پویایی شاسی خودروی جدید می باشد.

 

بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید
بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید سری ۳ (۲۰۱۹): نمونه اولیه G20

 

بی ام و سری ۳ جدید: داستان سیستم تعلیق

برای سری ۳ جدید دو گزینه تعلیق پایه در دسترس خواهد بود: تنظیمات نرم، راحت و یا اسپورت قوی تر که هر دو متناسب با کمک‌فنرهای کنش‌پذیر هستند. این کمک‌فنرهای تطبیقی با کنترل الکترونیکی در قالب یک آپشن به خریدار ارائه می شوند.

ماشین با کمک‌فنرهای کنش‌پذیر و در حالت تعلیق اسپورت مورد آزمایش قرار گرفت.

مورد جدید برای اتومبیل های کنش‌پذیر معرفی ترمزهای هیدرولیک است که به مهندسان توانایی کنترل بیشتری بر آنچه در انتهای کمک‌فنرها اتفاق می افتد می دهد. ماشین هایی که از کمک‌فنرهای تطبیقی استفاده می کنند، دارای ترمزهای هیدرولیکی نیستند، زیرا خود کنترل الکترونیکی عملکرد مشابه با ترمزهای هیدرولیکی را انجام می دهد.

اگر بخواهیم درمورد مشخصات این نمونه اولیه بیشتر بگوییم

ماشین مورد آزمایش در اینجا دارای چرخ های ۱۹ اینچی (۲۰ اینچی یک آپشن خواهد بود) هستند همراه با قطعات معادل با اتومبیل های دارای بسته اسپرت که در آینده ارائه می شود؛ تعلیق اسپرت ۱۰ میلی متری، ترمزهای M اسپرت ارتقاء یافته با چهار پیستون کالیپرس تا جلو، فرمان اسپرت با نسبت – متغیر و دیفرانسیل قفل با کنترل الکترونیکی.

بی ام و برای اطمینان از این که شرایط تغییرِ نسبتِ آن کمی نرم تر و صاف تر شود یعنی تغییرات و تکان های ناگهانی بخصوص در هنگام دورزدن‌ها کمتر باشد، در حال کار بر روی فرمان نسبت – متغیر است

 

بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید
بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید سری ۳ (۲۰۱۹): نمونه اولیه G20

 

نمونه اولیه چگونه به پایان رسید؟

تنظیمات شاسی ۹۰ % مانند نسخه های قبل هستند. تغییرات سخت افزاری در این نقطه واقعا امکان پذیر نیست و تغییرات اِعمال شده در تنظیمات دقیق به طور عمده از موارد تنظیمات نرم افزاری است.

 

فضای داخلی سری ۳ جدید گونه است؟

فضای داخلی بدلیل استفاده از پارچه های سیاه به شدت تغییر کرده است، اما همچنان از تم های طراحی قبلی بی ام و پیروی می کنند. فضای داخلی بگونه ای است که چیزی در آن اشتباه بنظر نمی رسد.

صندلی های جلو بصورت سخاوتمندانه ای تقویت شده اند و کمی شبیه به سری ۵ نسل فعلی هستند. آنها بسیار راحت هستند و از سرنشینان حمایت می کنند. دو نقطه راحت برای آرنج های سرنشینان بر روی درب و دستگیره مرکزی وجود دارد و تصور کنید که می‌توانید مسافت طولانی در بزرگراه‌ها را در این خودرو بدون هیچ مشکلی طی کنید.

بعضی از سوئیچ‌دنده‌ها مانند یک مربع کوچک و متمایز بنظر می رسند و از پلاستیک با کیفیت ساخته شده اند، اما این قضیه ممکن است با توجه به شرایط تولید تغییر کند.

 

بنابراین، G20 جدید برای رانندگی چگونه بنظر می رسد؟

اول از همه، مانند یک ماشین بزرگ احساس می شود و به لحاظ اندازه بیشتر شبیه به سری ۵ قدیمی است تا سری ۳٫

شما متوجه افزایش پهنا در هر دو حالت منفی و مثبت خواهید شد. در مسیرهای رو به پایین، کمتر متوجهِ پایین کشیده شدن خودرو در جاده می شوید و رانندگی بگونه‌ای است که در یک مسیر معمولی B حرکت می‌کنید و خودرو در بخش های لغزنده دارای ثبات باور نکردنی است. این ماشین می تواند سرعت زاویه ای زیادی داشته باشد و محدودیت های سرعت آن بیشتر در ارتفاعات بالا رخ می دهد.

کنترل کردن کنش و واکنش های ترمزهای اسپرت از طریق پدال بسیار مطلوب است. بنابراین کیفیت اولیه رانندگی برای راننده خوب است، یعنی اینکه راننده در مواجهه با دست اندازهای بزرگ عملا نیازی به سیستم تعلیق ندارد. با این حال من در مورد کیفیت رانندگی کمی بحث دارم. برای ارزیابی بی ام و، ما سری ۳ را در برخی از مسیرهای خشن، جاده هایی نزدیک به نوربرگ رینگ تست کردیم، مسیرهای بدی که هرگز مانند آن‌ها را در انگلستان پیدا نمی کنید، اما حتی در آسفالت های سخت فقط کمی لق و لرزش در دست اندازهای فرکانس پایین‌تر احساس می کنید. شرکت بی ام و هنوز هم در حال تنظیم کمک‌فنرها است و این حتی ممکن است در آینده بیشتر بهبود یابد. بسیاری از رانندگان ممکن است آن را به عنوان یک موازنه منصفانه بین سیستم ترمز و سیستم تعلیق در نظر بگیرند. جالب است بدانیم که چگونه خودروهای با کمک‌فنرهای تطبیقی با خودروهای دارای کمک‌فنرهای کنش‌پذیر براحتی مقایسه می شوند.

تنظیمات فرمان نیز هنوز در حال انجام است، و همچنان در برخی از نقاط اتاق در بخش نرم افزاری پتانسیل بهبود دارد. تنظیمات اسپرت فعلی دقت بسیار خوبی دارد اما کمی احساس لمس مصنوعی در راننده ایجاد می کند. تغییر بیشتر در وزن یا گشتاور خارج از مرکز می تواند آن را طبیعی تر کند – اما در حالت کلی احساس رانندگی یک موضوع شخصی و متفرقه است.

موتور در تحویل قدرتش یکنواخت و خطی عمل می کند و صدای آن بسیار نرم و دلنشین است اما در حالت اسپرت به طور مصنوعی توسط بلندگوها تقویت می شود.

 

بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید
بررسی کلیِ بی‌ام‌ و جدید سری ۳ (۲۰۱۹): نمونه اولیه G20

 

در مسیر چگونه بنظر می رسد؟

من دو دور از مسیر نوردشیلایف را بعد از مهندس بی ام و توماس کایفر رانندگی کردم. توماس کایفر در حال رانندگی با ماشین بی ام و M2 بعنوان ماشین مسیریاب بود و سرعت خودروی او بسیار بالا بود. او می گوید: “ما باید بسیار سخت تلاش کنیم تا خودروی ما در شرایط آزمایش جلوتر از سری ۳ در مسیر باقی بماند”

من متعجب نشدم؛ عملکرد نمونه اولیه سری ۳ به طور قابل توجهی در مسیر چشمگیر بود. ثبات خودرو در سرعت های بالا کاملا مشخص بود، به خصوص در شرایط ترمز، در گوشه ها، در محورهای طولانی و مسیرهای عریض دوار. کنترل بدنه بسیار پایدار است، و محدودیت‌ها فوق العاده بالا هستند، که بیشتر شبیه به یک ماشین M است تا سری ۳٫

حتی در موارد حوادث ناخوشایند که شاسی سری ۳ را به خطر می اندازد سیستم کنترل ثبات به خوبی کالیبراسیون می شود. اما در شرایط کلی لازم است، گام های موثرتری در این بخش برداشته شود، اما شرایط تجاری کسب و کار هم باید در نظر گرفته شود.

محدودیت های مربوط به ارتفاعات بالا شاید از دید راننده مثبت و شاید منفی باشند؛ در جاده ها، در سرعت های عادی، احساس می کنید که ماشین بیش از حد خوب است، یعنی هرگز شما در حین رانندگی متوجه لغزش های سطحی آن نیستید. اما از سوی دیگر، حس خوشایندی نسبت به حرکات آن وجود دارد شما همانند یک غواص در عمق باورنکردنی هستید که هرگز قصد نداشتید به آن دست یابید. یک جذابیت و هیجان ذاتی در رانندگی با بی ام و سری ۳ وجود دارد.

به زودی اطلاعات بیشتری در مورد سری جدید بی ام و ارائه می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *