مروری بر مرسدس (مدل) AMG E53 4Matic مدل ۲۰۱۸ انگلستان

مروری بر مرسدس (مدل) AMG E53 4Matic مدل ۲۰۱۸ انگلستان

معرفی مرسدس (مدل) AMG E53 4Matic مدل ۲۰۱۸ انگلستان

به گزارش تارک خودرو: ۲۳ سال از زمانی که AMG آخرین بار کوپه کلاس E را تولید کرد می گذرد و از آن زمان محبوبیت و مطلوبیت تولید E36 نسل W124 که ماشین سایز بزرگی محسوب می شود، افزایش چشمگیری پیدا کرد.

نکته جالب این است که آفالترباخ زمان زیادی صرف کرده تا یک جایگزین مستقیم ارایه کند و یک خودروی قاره پیما با پتانسیل سرگرم کنندگی مناسب به ما بدهد.

سلب مسئولیت: E53 ۴Matic جدید صرفا یک خودرو با قابلیت های سرگرم کننده نیست و نسخه های قبلی دهه ۱۹۹۰ آن ممکن است در مشخصات جذاب کابین عقب، پیکر بندی شش­ سویه موتور و منافذ بدون ستون برای پنجره، مشترک باشند، ولی خودروی جدید یک دستگاه بی نهایت مدرن با محرک ۴ چرخ، هیبریداسیون در حد متوسط و تعلیق هوای خود تسطیح ­کننده است.

ارقام ( ارایه شده ) مربوط به سر تیتر کاملا درست است: ۴۲۹bhp و ۳۸۴ft lb مکمل ۲۱bhp و ۱۸۴lb از موتور استارتر- الترناتور است که بین موتور و گیربکس ۹ سرعته نصب می­شود. همچنین سیستم ۴۸ ولتی محرک این موتور یک کمپرسور برقی را تغذیه می­کند که تاخیر از توربوشارژر بزرگ twin – scroll را جبران میکند. در ادامه سرعت گشتاور زیاد بوده و در نتیجه در اوج خود به ۱۸۰۰ و ۵۸۰۰ دور بر دقیقه می­رسد.

 

[fpc_post_grid]

اخبار و مقالات
[catlist name=news-and-articles numberposts=2]
مطالب آموزشی
[catlist name=tutorial numberposts=2]

 

مروری بر مرسدس AMG E53 4Matic
مروری بر مرسدس AMG E53 4Matic

 

E53 چطور به نظر می رسد؟

در جاده، E53 علیرغم فلز دارای ورقه با چگالی پائین، حس مدل فراری ۵۵۰ مارنلو رپید را به ما می دهد. در مورد عملکردهای هیبریدی، این موضوع مهم با پاسخ دریچه گاز مرتبط است قبل از اینکه برق از موتور تقویت­ کننده شروع به فرسایش کند حساسیت ناشی از محرکه موتور و لغزش اولیه از بین می رود. اما همین مسئله در مورد E53 صادق نیست چرا که به آسانی در یک آن قادر به پائین آمدن از جاده پیش رو است.

اگرچه این ( مدل ) یک مدل هشت سیلندر اصل از نوع AMG است ولی هر کسی که انتظار کارآیی هشت سیلندر را داشته باشد ناامید خواهد شد. این مدل اکثر اوقات تحت محرک چرخ عقب قرار دارد ولی بنظر می رسد میل­ لنگهای محرکه­ ها در همان مراحل اولیه اغلب درگیر کار می شوند و شما نمی توانید مثل مدل E63 Saloon، آنها را از کار بیندازید و به موجب کدگذاری­های سختگیرانه ESP، هر گونه قابلیت اصلاح برای آن با دشواریهایی مواجه است. شاسی به شدت خود را به خط فرمان محکم می کند مگر اینکه بیش از یک میزان معقول تحریک شود.

اگر شما به دنبال خودرویی می باشید که به طور ناخودآگاه دچار مشکل نشود E53 برای شما گزینه مناسبی می باشد.

مسیر جاده همیشه با ناهمواریها و تغییر مسیرهایی ناگهانی مواجه است و E53 یک ماشین ۱۹۰۰ کیلوگرمی می باشد که هر راننده ای به آن اعتماد کامل دارد. با این وجود باید گفت زمانیکه نزدیک حداکثر سرعت ۶۷۰۰ دور در دقیقه دنده­ ها جابجا شود گیربکس تغییر سرعت نیز می­تواند دچار اشتباه شود. وقتی شما موتور پرسر و صدائی داشته باشید که به چنین مرحله ای می رسد باعث ناامیدی خواهد شد.

شاید نقاط قوت E53 در جای دیگری باشد. تعلیق هوا این خودرو ایمنی را برای ضربه های تند ایجاد نمی کند اما در حین سرعت بمانند یک رینگ تیز ولی انعطاف­ پذیر از بدنه محافظت می کند. با بنز AMG E53 می توانید از طریق صندلی گهواره ای Dynamic Select که روی راهروی انتقال نصب شده حالتهای گسترده ای برای نشتن در رانندگی را انتخاب کنید.

شما می توانید تقریبا به اندازه ­۴۰mpg در حالت Eco در ساحل با موتور خاموش در شیب اندک حرکت کنید و کابین جادار آن به استثنای شاید صندلی های ماساژ از کلاس S، همۀ لوازم جانبی که شما به آنها نیاز دارید را در خود دارد. در حالی که خوشبختانه شما از سر و صدای باد دور می شوید، در سطوح ناهنجار بزرگراه سر و صدای لاستیک حس می شود. چرخ های استاندارد ۱۹ اینچی به ما کمک می کند تا از نفوذ این صدا به درون کابین جلوگیری شود.

مهم نیست، شما می توانید از غروب خورشید تا صبح بدون دردسر با این ماشین رانندگی کنید تجربه ­ای که به سختی در خودروهای دیگر حس خواهید کرد. در این حالت، این خودرو برای کلاس E مناسب است.

چهار صندلی و یک بوت ۴۳۵ لیتری همچنین از کارایی کافی برخوردار است و کابین به اندازه W213 کلاس E از ویژگی لوکس متمایزی برخوردار است، حتی اگر AMG – isms یک زمینه ناامید کننده نازک داشته باشد اما خارج از حلقه فرمان که یک صفحه تخت در بخش پایین و یک حلقه قرمز در مکان ساعت ۱۲ بر روی حلقه بیرونی فرمان قرار گرفته است که آن را زیبا کرده همچنین در مدل AMG – specific برای صندلی ها به میزان کمی فضای گیمری ایجاد شده است.

 

مروری بر مرسدس AMG E53 4Matic
مروری بر مرسدس AMG E53 4Matic

 

آیا من باید یک ( عدد از این خودرو ) بخرم؟

 معمولا با E53 4matic+ ضدیت اندکی وجود دارد و توانایی فوق العاده آن روز به روز جذابیت بیشتری به خودرو می دهد. همچنین در دنیای واقعی، این خودرو به اندازه کافی سریع بوده که با سوپرخودروهای نه چندان قدیمی دیگر برابری می کند و به اندازه کافی لوکس و مجلل است.

اما اگر بخواهیم صادقانه بگوییم تا زمانی که شما با این خودرو سواری نکنید این توصیه ها بسیار گیج کننده می باشند. یک کروزر لوکس درست و حسابی با یک موتور افسانه ای که از کارخانه بیرون آمده هیچکدام به شما حس عالی گرند تور را نخواهند داد.

اگر بخواهید صرفاً سریعترین و جذابترین کوپه کلاس E را خریداری کنید تصمیم درستی گرفته اید. اما اگر پرستیژ و کارائی بیشتر و خودروئی با یک هدف واقعی می خواهید، قدری پول پس­ انداز کرده و ( مدل ) بریلیانت C63 جدید را خریداری نمائید.

 

مشخصات مرسدس AMG E53 4Matic+

( از ) آکسفوردشایر، با قیمت ۶۴,۷۹۰ پوند در حال حاضر در انگلستان، موتور ۶ سیلندر در جاده، ۲۹۹۹c، توربوشارژ، بنزینی، کمپرسور الکتریکی، قدرت ۴۲۹ اسب بخار در ۶۱۰۰ دور در دقیقه، گشتاوری ۳۸۴ پوند فوت در ۵۸۰۰ – ۱۸۰۰ دور در دقیقه، چرخ دنده ۹ سرعته اتوماتیک، حدود وزنی ۱۸۹۵ کیلوگرم، حداکثر سرعت ۱۵۵ مایل در ساعت ( محدود )، ۰ – ۶۲ mph در عرض ۴٫۴ ثانیه، سوخت به صرفه ( قیمت مناسب ) ۳۲٫۵mpg ( ترکیبی ) CO2، در دسته مالیاتی ۲۰۱ گرم بر کیلوگرم ۳۷%، رقبا: Audi S5، BMW M4

 

مروری بر مرسدس AMG E53 4Matic
مروری بر مرسدس AMG E53 4Matic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *